Cestári v Tatrách

Hlavnou témou budú financie

Cestári z celého Slovenska sa 2. júna zídu vo Vysokých Tatrách

Dnes, 2. júna o 10.00 h sa v hoteli Sorea v Tatranskej Lomnici začína stretnutie cestárov z celého Slovenska. „Zaoberať sa budeme letnou údržbou ciest,“ priblížil Ing. Vladimír Kozák, riaditeľ Správy a údržby ciest PSK, ktorá je spolu s Výskumným ústavom dopravy, organizátorom podujatia.

Ako potvrdil V. Kozák, v Tatrách by sa malo zísť do 120 zástupcov všetkých inštitúcií ktoré sa zaoberajú správou a údržbou ciest na Slovensku, ako je Slovenská správa ciest, Národná diaľničná spoločnosť, ministerstvo dopravy a chýbať nebudú vyššie územné celky.

„Cestná sieť na Slovensku nie je v dobrom stave. Zaujíma nás a porovnávať budeme vývoj financovania komunikácií. Na stretnutí budeme hľadať možnosti udržiavania cestnej siete,“ vysvetlil V. Kozák.

Prešovský samosprávny kraj spravuje 2484 kilometrov ciest II. a III. triedy. Pri ich prevzatí od štátu v roku 2004 bolo 48 percent v kritickom alebo havarijnom stave. PSK odvtedy do ciest investoval viac ako 2,2 mld. Sk, no stále to nestačilo na kompletnú rekonštrukciu cestnej siete na území kraja.

Prešov 2. júna 2009

Veronika Fitzeková