Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Benefičný bowlingový turnaj opäť vyhral PSK

Vvýťažok je určený pre deti

V bowlingu Pri trati sa zišli osobnosti z celého kraja

V stredu 18. marca sa uskutočnil už druhý ročník benefičného bowlingového turnaja o putovný pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka.

V prešovskom bowlingu Pri trati sa stretli osobnosti a celé spektrum spoločenského života nielen z Prešova, ale z celého kraja. „To je tohtoročná novinka,“ prezradil predseda PSK. Okrem Prešovského samosprávneho kraja svoje družstvá postavili mestá Prešov a Poprad, obec Spišský Hrhov, Prešovská univerzita, policajný zbor, novinári, Rádio Prešov, DEXIA banka, Všeobecná zdravotná poisťovňa, 1. FC Tatran Prešov, spoločnosti C.M.R. Slovakia, zábavno-obchodné centrum MAX a jeden zmiešaný tím podnikateľov. Svoje vlastné družstvo postavila aj firma 4 SPORT, ktorá celý turnaj tradične organizuje.

V každom zo 16 štvorčlenných tímov bola zastúpená jedna žena. Práve jedna z nich, Agáta Nirodová z PSK, sa dokonca stala absolútne najlepším hráčom turnaja. Nahrala 382 bodov. Hralo sa na dvakrát po desať hodov pre každého člena družstva a všetky body z hodov sa pre družstvo spočítavali. Všetkých 64 hráčov nahralo spolu 24 482 bodov. Do finále postúpilo najlepších osem družstiev. V konečnom poradí napokon prvenstvo obhájil Prešovský samosprávny kraj (1253 bodov). Druhé miesto patrilo družstvu podnikateľov (1181 bodov), tretie cestárom zo spoločnosti CMR Slovakia (1109 bodov) a štvrté firme Movyrob (1109 bodov). Vzhľadom na na rovnaký počet bodov o treťom mieste rozhodol „rozstrel“, v ktorom jeden hráč za každé družstvo mal možnosť hádzať v jednom riadnom kole s dorážkou.

Cieľom turnaja je popri spoločenskom a športovom stretnutí osobností pomôcť aj tým, ktorí sú na pomoc cudzích odkázaní. Preto sú hody ocenené a spoločný výťažok je venovaný ako sponzorský dar. Každý bod má hodnotu deväť centov. Na záver sa súčet všetkých bodov všetkých družstiev spočítal a vynásobil hodnotou deväť centov. Takto získaná suma je sponzorským darom. V tomto roku nahraná suma dosiahla 2 203,38 eur. Šek pre detský stacionár pri Domove sociálnych služieb na Volgogradskej ulici v Prešove prevzala riaditeľka zariadenia Iveta Nemčíková.

Minuloročný výťažok presahujúci 55 000 korún získal Domov sociálnych služieb v Giraltovciach.

***

Prešov 19. marca 2009

Veronika Fitzeková
hovorkyňa PSK

Kontakty

Prešovský samosprávny kraj
Oddelenie komunikácie a propagácie
Námestie mieru 2 
080 01 Prešov

E-mail: hovorca@vucpo.sk

Mgr. Jeleňová Daša

hovorkyňa PSK

Tel.: 051 / 7081 135, GSM: 0904 832 004

dasa.jelenova@vucpo.sk  
Kancelária: č. m. 150, I. posch. 

    

Rýchle odkazy

Užitočné odkazy

 

 

 

 

 

 

 

Publikované: 20.03.2009 / Aktualizované: 10.05.2010 HoreTlačiť