Benefičný bowlingový turnaj opäť vyhral PSK

Vvýťažok je určený pre deti

V bowlingu Pri trati sa zišli osobnosti z celého kraja

V stredu 18. marca sa uskutočnil už druhý ročník benefičného bowlingového turnaja o putovný pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka.

V prešovskom bowlingu Pri trati sa stretli osobnosti a celé spektrum spoločenského života nielen z Prešova, ale z celého kraja. „To je tohtoročná novinka,“ prezradil predseda PSK. Okrem Prešovského samosprávneho kraja svoje družstvá postavili mestá Prešov a Poprad, obec Spišský Hrhov, Prešovská univerzita, policajný zbor, novinári, Rádio Prešov, DEXIA banka, Všeobecná zdravotná poisťovňa, 1. FC Tatran Prešov, spoločnosti C.M.R. Slovakia, zábavno-obchodné centrum MAX a jeden zmiešaný tím podnikateľov. Svoje vlastné družstvo postavila aj firma 4 SPORT, ktorá celý turnaj tradične organizuje.

V každom zo 16 štvorčlenných tímov bola zastúpená jedna žena. Práve jedna z nich, Agáta Nirodová z PSK, sa dokonca stala absolútne najlepším hráčom turnaja. Nahrala 382 bodov. Hralo sa na dvakrát po desať hodov pre každého člena družstva a všetky body z hodov sa pre družstvo spočítavali. Všetkých 64 hráčov nahralo spolu 24 482 bodov. Do finále postúpilo najlepších osem družstiev. V konečnom poradí napokon prvenstvo obhájil Prešovský samosprávny kraj (1253 bodov). Druhé miesto patrilo družstvu podnikateľov (1181 bodov), tretie cestárom zo spoločnosti CMR Slovakia (1109 bodov) a štvrté firme Movyrob (1109 bodov). Vzhľadom na na rovnaký počet bodov o treťom mieste rozhodol „rozstrel“, v ktorom jeden hráč za každé družstvo mal možnosť hádzať v jednom riadnom kole s dorážkou.

Cieľom turnaja je popri spoločenskom a športovom stretnutí osobností pomôcť aj tým, ktorí sú na pomoc cudzích odkázaní. Preto sú hody ocenené a spoločný výťažok je venovaný ako sponzorský dar. Každý bod má hodnotu deväť centov. Na záver sa súčet všetkých bodov všetkých družstiev spočítal a vynásobil hodnotou deväť centov. Takto získaná suma je sponzorským darom. V tomto roku nahraná suma dosiahla 2 203,38 eur. Šek pre detský stacionár pri Domove sociálnych služieb na Volgogradskej ulici v Prešove prevzala riaditeľka zariadenia Iveta Nemčíková.

Minuloročný výťažok presahujúci 55 000 korún získal Domov sociálnych služieb v Giraltovciach.

Prešov 19. marca 2009

Veronika Fitzeková