Práve sa nachádzate sa na starom webovom sídle Prešovského samosprávneho kraja po-kraj.sk, ktorý slúži na archívne účely.

„Môj región, naša škola“ 2015

Súťaž v kreslení pre žiakov základných škôl

My region, our schoolDo siedmeho ročníka európskej súťaže výtvarných prác bola zapojená aj jedna základná škola z Prešovského kraja. Medzi sedemnástimi školami z deviatich krajín úspešne prezentovala Slovensko Základná škola Komenského v Sabinove pod vedením riaditeľa školy P. Haasa. V roku 2015 sa tvorilo na tému „Môj región, naša škola.“ Kreslilo a maľovalo sa na túto tému v širšom ponímaní. Žiaci mohli vyjadriť víziu svojej školy, aktivít, ktoré sa dejú v škole a jej blízkom okolí.

Víťazné práce troch žiakov boli zaslané do Bruselu. Vo Výbore regiónov ich v decembri videli návštevníci, pracovníci európskych inštitúcií a politickí predstavitelia, medzi nimi aj členovia Výboru regiónov. Základná škola Komenského v Sabinove a traja víťazi boli odmenení cenami.

Do súťaže žiakov od 6 do 12 rokov bolo zapojených 17 základných škôl z Belgicka, Estónska, Írska, Litvy, Poľska, Rumunska, Slovenska, Škótska, Talianska a Spojeného kráľovstva. Európsku súťaž pre žiakov základných škôl aj v tomto roku zorganizovala Európska aliancia Výboru regiónov.

Viac informácii:

ZŠ Komenského, Sabinov, Slovensko - víťazný obrázok