Súťaž stredných škôl

Secondary Schools Competition – súťaž stredných škôl

Európsky Výbor regiónov každoročne organizuje súťaž pre stredoškolákov s názvom Secondary schools competition, ktorá je určená pre mladých ľudí vo veku 14 - 18 rokov a jej cieľom je priblížiť mladým EÚ.

Stredoškolská súťaž prebehla v ôsmich krajinách EÚ a to v Estónsku, Írsku, Litve, Poľsku, Rumunsku, Škótsku, Taliansku a na Slovensku.

Víťazní študenti a učitelia z uvedených krajín sa stretávajú v Bruseli v polovici júna.

Cieľom súťaže je podporiť diskusiu medzi študentmi z krajín Európy a zdôrazniť úlohu mládeže v Európskej únii. Zástupcovia škôl prezentujú zamerania štúdia, školské prostredia konkrétnych stredných škôl, unikátne projekty, či kultúrne a prírodné zaujímavosti svojho regiónu. Ide o jedinečný projekt, ktorý spočíva vo vzájomnej výmene prezentácií, kontaktov škôl pre ďalšie pokračovanie spolupráce.

Predchádzajúce ročníky

Publikované: 21.02.2012 / Aktualizované: 21.02.2018 HoreTlačiť