Môj región, moje okolie 2012

Súťaž v kreslení pre žiakov základných škôl

V roku 2012 sa do európskej súťaže výtvarných prác žiakov základných škôl zapojila Základná škola v Prešove pod vedením riaditeľky školy Valérie Stankovenovej. Kreslenie tohtoročného kola súťaže bolo na tému „Prostredie, kde žijem.“ Mladí tvorcovia sa snažili vyjadriť ich vzťah k okoliu, čo je v ňom pre nich najcennejšie a ako sa to snažia chrániť. Do európskeho kola postúpili tri výtvarné diela, ktoré autorky doplnili krátkym popisom.

Víťazkami školskej súťaže sa stali Eva Tomková, Aneta Kráľová, Natália Kačmárová. Ich kresby boli nielen umelecky zaujímavé, ale aj výstižne zachytávali vzťah k svojmu okoliu. Tri víťazné práce boli v decembri 2012 vystavené vo Výbore regiónov v Bruseli, kde prezentovali Prešovský samosprávny kraj. Základná škola Šrobárová v Prešove a tri víťazky boli odmenené cenami.

Do súťaže žiakov od 7 do 12 rokov bolo zapojených 16 základných škôl z ôsmich krajín: Belgicko, Estónsko, Írsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a Spojené kráľovstvo. Európsku súťaž pre žiakov základných škôl aj v tomto roku zorganizovala Európska aliancia Výboru regiónov.

Fotogaléria:

Publikované: 02.08.2013 / Aktualizované: 21.03.2017 HoreTlačiť