Slovensko 5 rokov v EÚ

Pod záštitou predsedu vlády SR p. Roberta Fica zorganizovalo Ministerstvo pôdohospodárstva SR v spolupráci so Stálym zastúpením SR Brusel oslavu 5. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Akcia sa uskutočnila v Bruseli dňa 12. mája 2009 v Kráľovskom múzeu umenia a histórie v blízkosti európskych inštitúcií za účasti zástupcov Národnej rady SR, vlády SR, Európskeho parlamentu, Európskej komisie a záujmových zväzov a združení. Svoju účasťou podujatie poctila aj komisárka pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka p. Mariann Fischer Boel.

Program:

• 15:00 – 17:30 Konferencia „Taste of Slovakia“, na ktorej sa budú prezentovať slovenské firmy
  • 16:00 – 19:00 Prezentácia Slovenska v parku Cinquantannaire (jazda na kočoch, sokoliari, prezentácia slovenských regiónov, Národného žrebčínu Topoľčianky, SACR, degustácie tradičných slovenských výrobkov, ľudová hudba)
  • 17:30 – 19:00 Degustácia tradičných slovenských potravinárskych výrobkov a vín z Národného salónu vín.

Slovensko sa prezentovalo expozíciou slovenského lesníctva, ovčiarstva a Tokaja, ako aj svojimi kulinárskymi špecialitami. Na podujatí nechýbala ani prezentácia Prešovského samosprávneho kraja prostredníctvom nových informačných brožúr o špecifikách, jedinečnostiach, kultúrnych pamiatkach a krásnej prírode Prešovského regióna.

Fotogaléria:

Publikované: 12.05.2009 / Aktualizované: 21.06.2018 HoreTlačiť