Open doors 2016

Európske inštitúcie otvorili svoje dvere verejnosti pri príležitosti Dňa Európy

Sobota 28. mája 2016

Ako každý rok si európske inštitúcie a verejnosť v Bruseli pripomenuli Deň Európy. V tomto roku sa Deň otvorených dverí na inštitúciách EÚ konal 28. mája.

Do podujatia sa zapojil aj Európsky výbor regiónov. V jeho priestoroch sa prezentoval Prešovský samosprávny kraj spolu s ďalšími 36 regiónmi a mestami z Európy.

Prešovský kraj predstavil návštevníkom svoje kultúrno-historické dedičstvo a prírodné krásy cez zaujímavé brožúry, knihy o regióne, pohľadnice a nálepky s fotografiami známych miest. Prezentáciu vhodne dopĺňalo video Štyri ročné obdobia v Tatranskom regióne. V stánku PSK skladali puzzle deti aj dospelí, ako odmenou im bolo pero a kľúčenka s motívmi z kraja. Ochutnávku tvorili sušené jabĺčka z dielni v Spišškom Hrhove a tradičný nápoj TatraTea.

Témou tohto ročníka bolo motto Európskej únie: United in diversity (Zjednotení v rozmanitosti).

Inšpirácia pre toto motto vzišla z latinskej frázy In Varietate Concordia/In Varietate Unitas, ktorú vyslovil nositeľ Nobelovej ceny za mier Ernesto Teodoro Moneta.

Publikované: 31.05.2016 / Aktualizované: 21.06.2018 HoreTlačiť