OPEN DAYS 2010

Obrázok OPEN DAYS 2010

OPEN DAYS 2010 v Bruseli

4. - 7. októbra 2010

Európsky týždeň regiónov a miest - OPEN DAYS 2010 sa uskutoční od 4. do 7. októbra v Bruseli. Hlavnou témou už 8. ročníka tohto podujatia je: „Stratégia EÚ 2020: Konkurencieschopnosť, spolupráca, súdržnosť pre všetky regióny“. (Objective 2020: Competitiveness, cooperation and cohesion for all regions). Prešovský samosprávny kraj sa už po siedmy krát uchádza o oficiálne partnerstvo na tomto prestížnom podujatí v oblasti regionálnej politiky.

Dňa 22. februára podal PSK oficiálnu kandidatúru na OPEN DAYS 2010 v rámci konzorcia „Kreatívne regionálne partnerstvo“ – „CREATIVE REGIONS PARTNERSHIP“. Lídrom konzorcia sa stal Saxony-Anhalt (Nemecko). Konzorcium sa podujatia OPEN DAYS 2010 zúčastní pod témami: “Inovatívne stratégie kultúrneho turizmu a propagácia podnikania”. (Innovative Strategies in Cultural Tourism and Promoting Enterpreneurship).

Partnerské regióny:

• Saxony-Anhalt (Nemecko) – Líder konzorcia
  • Eszak-Alfold (Maďarsko)
  • Sardegna (Taliansko)
  • Región Ústi (Česká republika)
  • Prešovský samosprávny kraj
  • Cyprus (Cyprus)
  • Murcia (Španielsko)
  • South West UK (Veľká Británia)
  • Merseyside (Veľká Británia)
  • Masovia (Poľsko)
  • Latvia (Litva)
  • Carinthia (Rakúsko)

Na príprave OPEN DAYS 2010 sa podieľa viac ako 200 regiónov a miest, Výbor regiónov, Európska komisia – Generálne riaditeľstvo pre regionálnu politiku, Výbor pre regionálnu politiku Európskeho parlamentu, súkromné a verejné subjekty. V rámci programu OPEN DAYS bude zorganizovaných 100 seminárov a workshopov. Do programu sa zapojí okolo 6000 expertov na regionálnu politiku, vrátane členov Európskej komisie, politikov, riaditeľov spoločností a expertov z regiónov a miest celej EÚ.

Podujatie OPEN DAYS sa bude v roku 2010 niesť v troch kľúčových témach:

1. Konkurencieschopnosť
  2. Spolupráca
  3. Súdržnosť

Súčasťou tohtoročnej edície OPEN DAYS budú aj: OPEN DAYS: Miesto stretnutí (Meeting Place), ako náhrada dovtedajšieho Investor´s Café a OPEN DAYS: Univerzita (University).

Miesto stretnutí je koncept, ktorý vytvorí priestor pre stretnutia medzi regiónmi a súkromným sektorom, ako aj medzi regiónmi navzájom. PSK ako oficiálny partner bude môcť využiť priestor na Mieste stretnutí aj pre možných záujemcov z kraja, napr. mestá, podnikateľov a zástupcov priemyselných parkov v regióne.

Koncept Univerzita si kladie za cieľ zjednotiť predstaviteľov univerzít v otázkach regionálneho rozvoja, územnej súdržnosti a inovácií. Účasť univerzít z PSK v tomto koncepte je možná. Prešovskej Univerzite bol odoslaný informačný e-mail o možnosti účasti.

Podmienkou účasti na OPEN DAYS 2010 je aj organizácia Lokálneho podujatia (The Local Event) v termíne medzi septembrom a novembrom 2010. Témy pre toto podujatie sú totožné s podtémami OPEN DAYS 2010. Prešovský samosprávny kraj usporiada každoročné podujatie Deň otvorených dverí.

Registrácia na semináre a workshopy OPEN DAYS 2010 začne v mesiaci jún 2010.

Viac informácií: http://ec.europa.eu/regional_policy/conferences/od2010/index.cfm

Publikované: 07.09.2011 / Aktualizované: 21.06.2018 HoreTlačiť