OPEN DAYS 2005

Prešovský samosprávny kraj sa aj po druhý krát úspešne uchádzal o partnerstvo na prestížnom podujatí OPEN DAYS 2005. Prešovský samosprávny kraj bol partnerom tejto aktivity v skupine regiónu Valencia (Španielsko) spolu s ďalšími štyrmi regiónmi.

OPEN DAYS 2005 sa uskutočnili 10. – 13. októbra v Bruseli. Podujatie organizoval Výbor regiónov a Európska komisia spolu so 106 partnermi z európskych regiónov. Nosnou témou bolo „Spoločnou prácou k regionálnemu rastu a zamestnanosti“. Podujatie má pomôcť členským štátom a regiónom pri ich príprave na nové programy a nástroje štrukturálnych fondov pre 2007-2013.

Všetci partneri sa podieľali na 60 workshopoch a seminároch, na ktorých sa zúčastnilo okolo 2000 expertov na regionálnu politiku.

Publikované: 05.03.2009 / Aktualizované: 21.06.2018 HoreTlačiť