Open Doors 2007

Prezentovalo sa vyše 60 regiónov

Počas Dňa otvorených dverí na inštitúciách EÚ sa prezentoval aj Prešovský samosprávny kraj.

Pri príležitosti podpísania Rímskych zmlúv a vyše polstoročia dlhej histórie EÚ, otvorili 5. mája svoje dvere všetky inštitúcie sídliace v Bruseli. Svojim návštevníkom aj takto umožnili dozvedieť sa viac o Európskej únii.

Na Dni otvorených dverí sa zúčastnil aj Výbor regiónov. Vyše 60 regiónov sa od desiatej hodiny dopoludnia do šiestej hodiny večera prezentovalo informačnými brožúrkami, pohľadnicami, ľudovou hudbou, tancom, turistickými atrakciami, jedlom a kultúrnymi zvykmi.

Na akcii už tradične participoval Prešovský samosprávny kraj v rámci stánku Domu slovenských regiónov. Prešovský samosprávny kraj aj takto propagoval náš kraj v Belgicku, aby belgická verejnosť mohla spoznať krásy nášho regiónu, aby aj občania v centre Európy objavili región plný prírodných a historických krás. Je to takisto spôsob ako zviditeľniť Prešovský samosprávny kraj na európskej úrovni a poukázať na aktívne pôsobenie PSK v Bruseli.

Vyše 4 tisíc návštevníkov podujatia sa takto mohlo dozvedieť viac o regionálnych zvláštnostiach, krásach a atrakciách, ale aj o práci regionálnych zástupcov.

Na svoje si prišli aj detské ratolesti návštevníkov. Prostredníctvom aktivity „cesta okolo regiónov“ poznávali špecifiká jednotlivých regiónov a krajín. Každý detský návštevník dostal „Oboznamovací preukaz“, pomocou ktorého zbieral informácie a drobné darčeky z regionálnych stánkov.

Galéria:

Publikované: 05.03.2009 / Aktualizované: 21.06.2018 HoreTlačiť