Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
Textová verziaMapa stránkyTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

„Môj región, moje sny“ 2017

Výtvarná súťaž pre žiakov základných škôl

Európske akcie

My region, our Do ďalšieho ročníka európskej súťaže výtvarných prác sa opäť zapojila základná škola z Prešovského kraja. Medzi pätnástimi školami z ôsmich krajín úspešne prezentovala Slovensko Základná škola v Spišskom Podhradí. V roku 2017 sa tvorilo na tému „Môj región, moje sny.“ Žiaci kreslili a maľovali na túto tému v širšom ponímaní.

Víťazné práce troch žiakov boli zaslané do Bruselu a boli vystavené v Európskom výbore regiónov na prelome mesiacov november a december. Výstavu si pozreli návštevníci, pracovníci európskych inštitúcií a členovia Európskeho výboru regiónov, ktorí v tom čase prišli na plenárne zasadnutie. Základná škola v Spišskom Podhradí sa predstavila výnimočnými výtvarnými dielami a jej traja víťazi boli odmenení cenami.

Do súťaže žiakov od 6 do 12 rokov bolo zapojených 15 základných škôl z Belgicka, Estónska, Írska, Litvy, Poľska, Rumunska, Slovenska a Škótska. Európsku súťaž pre žiakov základných škôl aj v tomto roku zorganizovala Európska aliancia Výboru regiónov.

Viac informácií:

Publikované: 13.06.2018 / Aktualizované: 13.06.2018 HoreTlačiť