Dohoda o spolupráci

Dohoda o spolupráci medzi Prešovským samosprávnym krajom (Slovenská republika) a Vologodskou oblasťou (Ruská federácia)

Dohoda o spolupráci bola podpísaná predsedom PSK, Petrom Chudíkom a gubernátorom Vologodskej oblasti, Viačeslavom Pozgalevom vo Vologde dňa 29. júna 2004 počas konania medzinárodnej konferencie Rady Európy.

Prioritou spolupráce, založenej na báze spoločného záujmu, obojstrannej výhodnosti a prospešnosti, je prehlbovanie priateľských vzťahov, vytváranie prostredia vzájomného porozumenia, dôvery a bezpečnosti a rozvoj spolupráce najmä v oblastiach podpory obchodno - ekonomickej a vedecko - technickej spolupráce podnikateľských subjektov a podpory rozvoja malého a stredného podnikania.

V zmysle podpísanej dohody sa obe zmluvné strany zaväzujú napomáhať rozvoju a uskutočňovať spoluprácu v týchto oblastiach:

• hospodársky rozvoj (strojárenstvo, potravinársky priemysel, poľnohospodárstvo, lesný priemysel a pod), podpora rozvoja malého a stredného podnikania,
  • cestovný ruch,
  • výkon a riadenie regionálnej a miestnej správy a samosprávy,
  • zdravotníctvo,
  • kultúra, vzdelávanie, šport,
  • vedecký výskum , rozpracovanie a výmena technológií,
  • výstavno-veľtržná činnosť,
  • ďalšie oblasti spoločného záujmu patriace výlučne do kompetencie zmluvných Strán.

Predpokladá sa, že bilaterálna spolupráca sa bude uskutočňovať formou vzájomnej výmeny informácií a skúseností, aktívnej podpory ekonomických aktivít spolu s výmenou hospodárskych ponúk a právnych informácií, slúžiacich rozvoju hospodárskej spolupráce, rozvíjania inštitucionálnych a osobných kontaktov a organizovania spoločných aktivít a prezentačných akcií na podporu rozvoja spolupráce (výstavy, veľtrhy, kultúrne predstavenia, semináre, konferencie a pod.).

Fotogaléria:

Odbor projektového riadenia