Spolupráca

Spolupráca medzi PSK a Hornými Pyrenejmi

Počiatky vzájomných kontaktov a spolupráce siahajú do polovice roka 2002, kedy sa krátko po svojom vzniku PSK aktívne zapojil do procesu tzv. slovensko-francúzskej decentralizovanej spolupráce. Počiatočné kontakty s francúzskymi subjektmi sa uskutočňovali v roku 2002 prostredníctvom Únie miest Francúzska (CITÉS UNIES FRANCE) a Veľvyslanectva Francúzskej republiky v SR.

V rámci procesu rozvoja slovensko-francúzskej decentralizovanej spolupráce a v rámci procesu hľadania vhodných partnerov, PSK nadviazal prvé vzájomné kontakty s departmentom Horné Pyreneje v roku 2003.

• Dohoda o decentralizovanej spolupráci medzi Prešovským samosprávnym krajom, Slovenská republika a Generálnou radou Horných Pyrenejí, Francúzska republika
  • Memorandum o spolupráci medzi Prešovským samosprávnym krajom (Slovenská republika), mestom Lurdy (Francúzska republika) a Generálnej rady Horných Pyrenejí (Francúzska republika).

Publikované: 06.05.2009 / Aktualizované: 04.09.2017 HoreTlačiť