Aktivity v roku 2007

AKČNÝPLÁN decentralizovanej spolupráce Prešovského samosprávneho kraja a Generálnej rady departementu Horné Pyreneje na rok 2007

Decentralizovaná spolupráca medzi PSK a departementom Horné Pyreneje je v súlade s ustanoveniami uzatvorenej dohody o spolupráci uskutočňovaná v zmysle Akčného plánu na jednotlivé roky. Na rok 2007 tento dokument predpokladá uskutočniť niekoľko aktivít, zameraných do oblasti kontaktov predstaviteľov regionálnej samosprávy, zachovania kultúrneho regionálneho dedičstva a jeho využitie v procese rozvoja cestovného ruchu, do oblasti sociálnych služieb, obchodno-ekonomickej spolupráce a do spolupráce založenej na báze mikroregiónov.

Zvlášť významným aspektom je, že v podmienkach, kedy sa obojstranne prospešná spolupráca oboch partnerov dynamicky rozvíja, boli vytvorené v tomto roku vhodné podmienky na jej rozšírenie do nových oblastí, akými sú práve kultúra, podpora rozvoja obchodu a podnikania. Novým fenoménom pre rok 2007 je snaha PSK vytvoriť vhodné podmienky na prezentáciu mikroregiónov, na výmenu skúseností a pre uzatváranie prípadných partnerstiev pre spoluprácu z úrovne mikroregiónov, ktoré sú v oboch regiónoch významným aktérom tvorby a realizácie regionálnej politiky a regionálneho rozvoja.

Akčný plán na rok 2007

Projekt č. 1: Kultúra a regionálne dedičstvo v procese rozvoja cestovného ruchu

• Aktivita č. 1: uskutočnenie návštevy predstaviteľov regionálnej a miestnej samosprávy PSK (vrátane volených zástupcov) a predstaviteľov kultúry PSK v departemente Horné Pyreneje
  • Aktivita č. 2: uskutočnenie recipročnej návštevy predstaviteľov regionálnej a miestnej samosprávy (vrátane volených zástupcov) a predstaviteľov kultúry departementu Horné Pyreneje v PSK