Aktivity 2004

Prehľad aktivít spolupráce v roku 2004

Prehľad aktivít spolupráce v roku 2004:

24. - 25. júna 2004 -  III. francúzsko-slovenské stretnutie predstaviteľov regiónov

Predstavitelia regiónov PSK a Horných Pyrenejí sa stretli na III. francúzsko-slovenskom stretnutí predstaviteľov regiónov, ktoré sa konalo v Banskej Bystrici.

Cieľom stretnutia bola vzájomná dohoda - zamerať sa v roku 2005 najmä na rozvoj spolupráce a oblasť cestovného ruchu. Na základe toho bol vypracovaný návrh aktivít spoločného projektu spolupráce na rok 2005, vrátane jeho finančného krytia.

22. - 24. novembra 2004 - Oficiálna návšteva regiónu  Horné Pyreneje

Delegácia predstaviteľov Prešovského samosprávneho kraja, vedená podpredsedom kraja Rudolfom Horváthom, uskutočnila v dňoch 22. - 24. novembra 2004  návštevu departementu Horné Pyreneje.

25. – 26. novembra 2004 - Európske fórum miestnych orgánov v Paríži a Amiens

Následne sa v dňoch 25. – 26. novembra 2004 delegácia zúčastnila Európskeho fóra miestnych orgánov v Paríži a Amiens.

Cieľom návštevy v departmente Horné Pyreneje bolo v nadväznosti na predchádzajúce slovensko-francúzske stretnutia o decentralizovanej spolupráci v Prešove, Košiciach a v Banskej Bystrici pokračovať v rokovaniach o možnostiach a perspektívach budúcej medziregionálnej spolupráce medzi regionálnou samosprávou PSK a Generálnou radou Horných Pyreneji.

“Aká bude Európa zajtrajška na miestnej úrovni“ - je téma, v ktorej sa nieslo prvý deň rokovanie medzi orgánmi územnej samosprávy Francúzska a nových členov EÚ. Druhý deň fóra (26. novemba)  bol venovaný otázkam stretnutia “krajín" z pohľadu “Francúzsko – Slovensko“ na tému “Medzinárodná spolupráca – šanca pre rozvoj našich území“.

Publikované: 06.05.2009 / Aktualizované: 04.09.2017 HoreTlačiť