Dohoda o spolupráci

Dohoda o spolupráci medzi Prešovským samosprávnym krajom (Slovenská republika) a regiónom Abruzzo (Talianska republika)

Dohoda o spolupráci medzi regiónmi bola podpísaná predsedom PSK, Petrom Chudíkom a prezidentom regiónu Abruzzo, Giovanni Pacem v meste L´Aquila dňa 16. septembra 2003.

Predmetom dohody je výmena skúseností a rozvoj hospodárskej a sociálno-spoločenskej spolupráce, najmä vo výrobnej a kultúrnej oblasti, v rozsahu a v súlade s kompetenciami regionálnej samosprávy, ako aj technické a operatívne záležitosti jej realizácie.

Uzatvorením Dohody o spolupráci bol vytvorený základný právny rámec na uskutočňovanie spolupráce medzi obidvoma zmluvnými stranami.

Dohoda vytvára predpoklady rozvíjať spoluprácu v týchto oblastiach:

• realizácia spoločných projektov a výmena skúseností v sociálnej, hospodárskej a kultúrnej sfére, a tiež v oblasti ochrany životného prostredia,
  • uľahčovanie poznávania administratívnych postupov a noriem platných vo vyššie uvedenej oblasti,
  • realizácia vzdelávacích kurzov pre mládež v oblasti vedecko-technickej, hospodárskej, cestovného ruchu, hotelierstva, ochrany životného prostredia, kultúry a sociálnej oblasti,
  • zdokonaľovanie počítačovej a internetovej technológie a integrovaného informačného systému kontroly teritória,
  • podpora aktivít v cestovnom ruchu a v poľnohospodárstve,
  • v ďalších oblastiach patriacich do kompetencie regionálnej samosprávy.

Fotogaléria:

Odbor projektového riadenia