Oficiálna návšteva veľvyslanca Španielska, J. E. José Ángel López – Jorrín, v Prešovskom samosprávnom kraji – Prešov

Dňa 28. mája sa uskutočnilo oficiálne prijatie veľvyslanca Španielska – José Ángel López Jorrín v Prešovskom samosprávnom kraji.

Pána veľvyslanca prijal podpredseda Prešovského samosprávneho kraja – Milan Baran. Išlo o prvú zdvorilostnú návštevu pána veľvyslanca v Prešove a vôbec na východnom Slovensku. Pána veľvyslanca počas návštevy sprevádzal Honorárny konzul Španielska – pán Daniel Lučkanič a taktiež asistent honorárneho konzula a zároveň vedúci protokolu, pán Vladimír Volčko.

V úvode podpredseda Prešovského samosprávneho kraja – Milan Baran predstavil v krátkosti Prešovský kraj, jeho kultúrne, historické pamiatky, možnosti cestovného ruchu a taktiež priemyselné centrá v kraji.

Pán veľvyslanec poďakoval za predstavenie kraja a zhodnotil, že aj keď ešte toho veľa nestihol vidieť, ale aj to málo čo videl mu stačí na to, aby povedal, že máme krásne okolie, prírodu. Ďalej podotkol, že je veľmi rád, že mohol navštíviť východné Slovensko a dokonca v júli plánuje ďalšiu návštevu v Prešovskom kraji. Vyjadril, že je veľmi dôležité poznať celú krajinu a nielen hlavné mesto danej krajiny, ak chce prezentovať našu krajinu v rodnom Španielsku, ako aj naopak, prezentovať Španielsko v našej krajine.

Pán veľvyslanec zhodnotil slovensko-španielské vzťahy ako veľmi dobré a vidí tu veľké možnosti na podporovanie a zvyšovanie kultúrnych aj podnikateľských aktivít. Vyjadril veľkú snahu napomôcť rozvoju kraja a verí, že sa mu to počas jeho štvorročného pôsobenia na Slovensku aj podarí a nadviažeme vzájomnú spoluprácu medzi našimi krajinami.

Cieľom tejto oficiálnej návštevy v Prešovskom kraji bolo nadviazať spoluprácu.

Na záver pán veľvyslanec vyjadril vďaku za srdečné prijatie, pohostinnosť a s pánom podpredsedom si navzájom vymenili kontakty pre budúcu spoluprácu.

Pán podpredseda – Milan Baran na záver poďakoval za návštevu a dodal, že pevne verí vo vzájomnú budúcu bohatú a dlhodobú spoluprácu medzi oboma krajinami.

Publikované: 29.05.2009 / Aktualizované: 26.05.2010 HoreTlačiť