Europe Direct centrum

Europe Direct

Obrázok Europe Direct

Europe Direct je projektom Európskej komisie s cieľom priblížiť Európsku úniu čo najbližšie k občanom. Súčasťou programu je informačná sieť Europe Direct na lokálnej úrovni. Europe Direct je bezplatná služba, ktorá vám uľahčí prístup k informáciám o vašich právach a príležitostiach v Európskej únii. Je prístupná pre všetkých občanov Európskej únie v ich rodnom jazyku.

Desiatky informačných kancelárii ponúkajú v regiónoch členských krajín všetky dostupné informácie o legislatíve, plánoch a projektoch EÚ. Verejnosť má zároveň možnosť obracať sa priamo cez informačnú sieť na inštitúcie.

V kancelárii Europe Direct sú Vám k dispozícii:

• Všeobecné informácie o záležitostiach EÚ vo všetkých úradných jazykoch EÚ
  • Odpovede na otázky o politikách Európskej únie
  • Praktické informácie o množstve otázok: napríklad ako zabezpečiť uznanie vzdelania alebo ako podať sťažnosť v prípade nebezpečných výrobkov
  • Kontaktné údaje príslušných organizácií, ktoré by ste chceli osloviť
  • Odporúčania na prekonanie praktických problémov pri uplatňovaní vašich práv v Európe

Navštívte, alebo kontaktujte najbližšie informačné centrum siete EUROPE DIRECT, kde Vám poradia a poskytnú informačné materiály.

Kontakt:

Europe Direct Poprad