Slovenské predsedníctvo vo vianočnej atmosfére v Bruseli

V Bruseli sa každoročne konajú vianočné trhy pod názvom Radosti zimy. Tento rok boli výnimočné tým, že ich atmosféru umocnila nádherná jedlička zo Slovenska. Tento darček bol venovaný mestu Brusel pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Slovenský vianočný stromček krášli malebné bruselské hlavné námestie do 1. januára 2017. Vianočné trhy spolu s originálnou svetelno-hudobnou show sa v ten deň ukončia, tak isto ako aj slovenské predsedníctvo.

Otvorenie vianočných trhov v Bruseli bolo spestrené o slovenské koledy, ktoré zazneli na Grand Place vďaka folklórnemu súboru Makovica zo Svidníka. Vystúpenie súboru dodalo otvoreniu čarovný nádych, čo najvyšší predstavitelia mesta, ako aj obyvatelia a turisti vrelo uvítali. Za tento vianočný darček zo Slovenska vďačí mesto Brusel veľvyslanectvu SR v Belgickom kráľovstve, ktoré zabezpečilo 22 metrovú jedličku z Horných Orešian a priviedlo jeden z najstarších národnostných súborov Slovenska na toto podujatie. Vystúpenie folklórneho súboru Makovica v centre EÚ prispelo k oslavám 60. výročia existencie súboru vo Svidníku.

Reportáž z otvorenia uverejnila RTVS v televíznych novinách (26.11.2016) - http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9936/111614#1344

K vianočnej atmosfére prispel koncert v katedrále sv. Jakuba v centre Bruselu, ktorý pri príležitosti slovenského predsedníctva zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj.

Vianočný koncert ponúkol koledy zo všetkých 28 členských štátov a ôsmich slovenských regiónov. Záznam z tohto koncertu je dostupný v archíve RTVS (18.12.2016) - http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11514/113744#5006

Publikované: 27.12.2016 / Aktualizované: 11.01.2017 HoreTlačiť