Námestie mieru 2, 080 01 Prešov, IČO: 37870475
  • Anglická verzia
  • Nemecká verzia
  • Francúzska verzia
  • Poľska verzia
  • Ruská verzia
  • Maďarská verzia
  • Ukrajinská verzia
  • Rusínska verzia
Textová verziaMapaTlačiť Odoslať RSS logo stránky youtubelogo portálu Twitterlogo portálu Facebook

 

 
Späť

Portréty predstaviteľov EÚ z Vranova

Vranovskí študenti namaľovali portréty predstaviteľov Európskej únie

Do minuloročného podujatia Open Days 2009 v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) sa aktívne zapojila aj Stredná odborná škola A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou. Okrem tradičných špecialít kraja a Európy, študenti pripravili veľmi zaujímavý program a upravili triedy školy tak, aby sa návštevník cítil ako v Európe. Súčasťou boli aj portréty vrcholných predstaviteľov Európskej únie - medzi inymi predseda Európskej komisie Jose Manuel Barroso, komisári Maroš Šefčovič a Pawel Samecki. „Je to veľmi netradičná a zaujímavá prezentácia Európskej únie, akú sme ešte nikde nevideli. Portréty sú veľmi vydarené,“ skonštatovala vtedy vedúca Zastúpenia PSK v Bruseli, Natália Tarasovová. Maľby vzala do Bruselu s prísľubom, že ich určite využijú.

Začiatkom februára zástupcovia PSK v Bruseli osobne odovzdali portrét komisárovi pre regionálnu politiku Pawelovi Sameckemu (Poľsko).Viac informácií a fotogaléria: http://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/posobnost-psk/medialna-komunikacia/tlacove-spravy/portrety-predstavitelov-eu-z-vranova.html

V dňoch 25. a 26. Februára sa v Bruseli uskutočnila informačná návšteva samosprávnych krajov v európskych inštitúciách, ktorú organizovala Európska komisia. Prešovský samosprávny kraj reprezentovali poslanci Zastupiteľstva PSK; pani poslankyňa Nadežda Sirková a páni poslanci: Emil Chlapeček a Miroslav Daňo. Počas stretnutia s európskym komisárom Marošom Šefčovičom poslanci PSK odovzdali portrét pána komisára namaľovaný študentkou Strednej odbornej školy vo Vranove nad Topľou, Viktóriou Kiserovou. Pán komisár sa portrétu veľmi potešil a nakoľko sa mu vlastný portrét veľmi páčil, so smiechom vyslovil dúfanie, že ho študentka nemaľovala za trest. Škole a autorovi zároveň prisľúbil poďakovanie.

Fotogaléria: 

Maľbu budovy Európskeho parlamentu v Štrasburgu od študentky Márie Girovskej odovzdali zástupcovia PSK europoslankyni Monike Smolkovej, počas svojej návštevy Európskeho parlamentu v Bruseli. Pani poslankyňa vyjadrila k maľbe svoj obdiv.

Fotogaléria: 

Publikované: 04.03.2010 / Aktualizované: 05.03.2010 HoreTlačiť