Portál „Vaša Európa – Občania“

Obrázok - Portál Vaša Európa

Portál „Vaša Európa – Občania“ poskytuje podrobné praktické informácie právach a možnostiach v EÚ a na jej vnútornom trhu, ako aj rady, ako tieto práva uplatňovať v praxi. Portál poskytuje praktické informácie o živote, práci a štúdiu v inej krajine EÚ.

Dostupné informácie na jednom mieste

1. Všeobecné európske príručky

Príručky poskytujú všeobecný prehľad o právach a možnostiach v EÚ a návod, ako ich efektívne využívať. Informácie sú sprístupnené v časti: „Služby pre občanov“ pod možnosťou: „Všeobecné európske príručky“.

2. Praktické európske informácie a informácie z jednotlivých štátov

Viac ako 90 individuálnych informačných materiálov poskytuje podrobný prehľad a praktické informácie o uplatňovaní práv na úrovni EÚ a v jednotlivých krajinách EÚ, ako aj o konkrétnych situáciách, v ktorých sa občan EÚ môže ocitnúť.

3. Užitočné odkazy a adresy

Konkrétne informácie pre celú EÚ a jednotlivé štáty je možné získať aj prostredníctvom užitočných odkazov a adries, spolu s príslušnými poštovými adresami, telefónnymi číslami, webovými stránkami a e-mailovými adresami.

4. Služby dostupné pre občanov

Na užitočných stránkach so službami pre občanov možno požiadať o radu, či o tlačené verzie akejkoľvek informácie dostupnej na tejto stránke.

Viac informácií: http://ec.europa.eu/youreurope/nav/sk/citizens/index.html

Publikované: 12.03.2010 / Aktualizované: 15.03.2010 HoreTlačiť