OPEN DAYS 2012 - online sledovanie podujatia

logo OPEN DAYS - 10th European Week of Regions and Cities Brussels - 8. - 11. October 2012

Európsky týždeň regiónov a miest - OPEN DAYS sa uskutoční od 8. do 11. októbra 2012.

Pod názvom "Európske regióny a mestá: vytvoriť rozdiel" bude 108 seminárov a workshopov zameraných na tri tematické priority:

1. Inteligentný a zelený rast prevšetkých
     – Ako politika súdržnosti prispieva k inteligentnému, trvalo udržateľnému a inkluzívnemu rastu?
  2. Územná spolupráca: prínos pre Európu
    - Ako môže byť spolupráca využitá ako nástroj pre regionálny rozvoj a lepšie využitie regionálneho potenciálu? Aká je pridaná hodnota spolupráce v rámci cezhraničných a regionálnych programov, EZÚS a makro-regionálnych stratégií? Ako najlepšie využiť tieto nástroje?
  3. Prinášanie výsledkov
    – Aké sú hlavné úspechy politiky súdržnosti EÚ? A ako sa dajú zámery nového regulačného rámca navrhnutého Európskou komisiou pre obdobie 2014-2020 najlepšie zrealizovať?

Tento rok sa na 10. ročníku OPEN DAYS zúčastní 169 regiónov a 50 miest, ktoré vytvorili 24 konglomerátov.

Súbežne budú v regiónoch a mestách prebiehať miestne podujatia. Súčasťou OPEN DAYS bude tiež Meeting Place, OPEN DAYS University a výstavy.

Program, registrácia a bližšie informácie:

Publikované: 08.10.2012 / Aktualizované: 08.10.2012 HoreTlačiť