Suťaž: Predstavte si život v chudobe – dokážete nájsť východisko?

Vytvorte 60 sekundový film na tému:

Chudoba

Predstavte si život v chudobe – dokážete nájsť východisko?

Účasťou na súťaži 1 minútových filmov budete mať možnosť vidieť svoje video na osobitne vytvorenej web-stránke na portály YouTube, ako aj uverejniť ho na DVD, ktoré bude vydané pri tejto príležitosti. Výhercovia budú odmenený cenou a výletom do Bruselu na slávnostné premietanie. Súťaž je určená mladým Európanom vo veku od 15 do 30 rokov.

Dátum uzávierky: 15. júl 2010

Európska ľudová strana (EPP) a jej frakcia vo Výbore regiónov (CoR) verí, že je veľmi dôležité poskytnúť príležitosť, aby mladý ľudia vyjadrili, čo si myslia o EÚ a jej politikách. Skoro 80 miliónov ľudí – alebo 16% európskej populácie – žije pod hranicou chudoby a stretáva sa s vážnymi prekážkami pri hľadaní zamestnania, obdŕžaní vzdelania, bývania, sociálnych a finančných služieb a to najmä v mestách. Počas Európskeho roka proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu a obzvlášť v čase finančnej a ekonomickej krízy si chce EPP od mladých ľudí vypočuť idey o tom, ako zastaviť chudobu.

Ako sa zúčastniť?

1. Napíšte scenár, sfilmujte a vytvorte 60 sekundový film, ktorý poukáže na to, čo môže pomôcť zastaviť chudobu.
    2. Vyplňte registračný formulár a nahrajte svoj film.
    3. Podeľte sa o svoj film prostredníctvom stránky YouTube a pozvite svojich priateľov na komentár a hodnotenie videa

Viac informácií:

Kontaktná osoba: