Nová iniciatíva Európskej komisie

Erasmus pre miestnych a regionálnych volených zástupcov - uzávierka 20. júna 2012

Cieľom tejto novej iniciatívy Európskej komisie, ktorá vznikla na základe iniciatívy Európskeho parlamentu a v spolupráci s Výborom regiónov, je rozšíriť vedomosti miestnych a regionálnych volených zástupcov o strategickom plánovaní v politike súdržnosti, podnietiť mnohostrannú spoluprácu medzi miestnymi a regionálnymi inštitúciami a podporiť výmenu osvedčených postupov prostredníctvom odbornej prípravy ad hoc a medzinárodných vzdelávacích činností. Spomedzi prihlásených kandidátov bude vybraných 100 volených zástupcov, ktorí sa zúčastnia tohto prvého ročníka.

Projekt sa uskutoční od jesene 2012 do jari 2013 a bude pozostávať z 3 povinných stupňov:

1. účasť na 5 seminároch v rámci podujatia Open Days,
    2. návšteva mesta/regiónu EÚ,
    3. účasť na dvojdňovom záverečnom seminári v Bruseli.

Do tejto iniciatívy sa môžu zapojiť všetci nedávno zvolení regionálni a miestni zástupcovia z členských štátov a Chorvátska, ktorí nemajú žiadne alebo majú len obmedzené skúsenosti so spoluprácou na úrovni EÚ, a ktorí dobre ovládajú najmenej jeden z týchto 6 jazykov: angličtina, francúzština, španielčina, taliančina, nemčina a poľština.

Náklady spojené s účasťou na uvedených aktivitách (cestovné, ubytovanie, diéty) budú preplatené organizátormi = Európska komisia a Výbor regiónov.

Všetky informácie o projekte, podmienky a prihláška nájdete na stránke EK: http://ec.europa.eu/regional_policy/tender/expression_en.cfm

Vezmite prosím na vedomie, že prihlášky musia byť zaslané v jednom z uvedených jazykov do 20. júna na adresu: regio-erasmus@ec.europa.eu.

Natália Tarasovová
zastúpenie PSK v Bruseli