MOOC VR 2016: Rozpočet EÚ a finančné prostriedky pre regióny a mestá

Hromadný otvorený on-line kurz v angličtine

Od pondelka 31. októbra do piatka 9. decembra 2016

• Ako funguje rozpočet EÚ?
  • Ako môžu európske regióny a mestá získať prístup k finančným prostriedkom EÚ?

Hromadný otvorený on-line kurz v angličtine (MOOC) Európskeho výboru regiónov je prvým svojho druhu a má pomôcť regionálnym a miestnym samosprávam vyznať sa v záležitostiach EÚ so zameraním na získanie prístupu k finančným prostriedkom EÚ a pochopenie rozpočtov.

Tohoročný kurz je vytvorený s Európskou investičnou bankou a dvomi generálnymi riaditeľstva Európskej komisie (GR pre regionálnu a mestskú politiku a GR pre rozpočet). MOOC bude venovaný šiestim témam zameraným na rozpočet EÚ a na jeho čerpanie. Na každú tému bude vyhradený jeden týždeň on-line a štúdium jednej témy si bude vyžadovať približne dve hodiny času.

Vyučovacie pomôcky, vrátane videonahrávok, živých diskusií, prehľadov a kvízov, budú vyvažovať základnú teóriu okolo financovania EÚ, postupov a hodnotenia s praktickými informáciami od ľudí, ktorí pracujú na príprave a realizácii projektov.

Prihlásenie do kurzu

Do kurzu, ktorý bude prebiehať od pondelka 31. októbra do piatka 9. decembra 2016 prispeje viac ako 50 prednášajúcich: úradníkov EÚ, akademikov, ľudí z praxe a miestnych samospráv.

Materiály kurzu zostanú dostupné on-line do 31. júla 2017. Ak budú mať účastníci kurzu aspoň 80 % účasť, budú si môcť stiahnuť osvedčenie o jeho absolvovaní. Už sa zaregistrovalo viac ako 1 500 účastníkov!

Online registrácia

dekoračný obrázok