„Môj región, moje Vianoce“

Súťaž v kreslení pre žiakov základných škôl

Do európskej súťaže výtvarných prác žiakov základných škôl sa pod záštitou predsedu PSK P. Chudíka zapojila Základná škola Komenského v Medzilaborciach.

Pod vedením riaditeľa školy Milana Bajaja prebehla súťaž v kreslení na tému „Môj región, moje Vianoce“ a tri najvydarenejšie diela postúpili do európskeho kola. Mladí tvorcovia mali za úlohu ilustrovať obdobie Vianoc vo svojom kraji a napísať krátky popis vianočných tradícií vo svojom regióne.

Víťazky súťaže Petra Holienčíková, Petra Kahancová a Daniela Králiková úspešne prezentovali Prešovský samosprávny kraj a boli za svoje výtvarné práce ocenené.

Diela troch víťaziek zo základnej školy v Medzilaborciach boli originálne a vynímali sa medzi ostatnými najlepšími kresbami. Do súťaže žiakov od 7 do 12 rokov bolo zapojených osem krajín: Belgicko, Estónsko, Írsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a Spojené kráľovstvo. Európsku súťaž pre žiakov základných škôl opäť aj v tomto roku zorganizovala Európska aliancia Výboru regiónov.

Viac informácií: http://www.ea.cor.europa.eu/projects.html

Fotogaléria: