Môj región, moja krajina

Súťaž v kreslení pre žiakov základných škôl

V tomto roku sa do európskej súťaže výtvarných prác žiakov základných škôl zapojila Spojená škola v Poprade. Pod vedením riaditeľky školy Viery Grohovej súťaž v kreslení prebehla na tému „Krajina, tradície, aktivity.“ Úlohou mladých tvorcov bolo vyjadriť niektorú z regionálnych tradícií alebo aktivít cez zobrazenie krajiny. Do európskeho kola boli vybraté tri najvydarenejšie diela, ktoré autori doplnili krátkym popisom.

Víťazmi súťaže sa stali Jazmína Martinková, Fedor Župník, Matej Ševčík. Ich výtvarné prace boli zaujímavo umelecky spracované a zachytávali špecifickosť nášho kraja a mesta Poprad. Diela troch mladých výtvarníkov boli počas mesiaca decembra 2011 vystavené vo Výbore regiónov v Bruseli, kde prezentovali Prešovský samosprávny kraj. Trojica žiakov, ako aj samotná Spojená škola v Poprade boli odmenení cenami, ktoré dňa 18. januára 2012 osobne odovzdal podpredseda PSK Anton Danko.

Do súťaže žiakov od 7 do 12 rokov bolo zapojených sedem krajín: Belgicko, Estónsko, Írsko, Litva, Poľsko, Slovensko a Spojené kráľovstvo. Európsku súťaž pre žiakov základných škôl aj v tomto roku zorganizovala Európska aliancia Výboru regiónov.

Reportáž z odovzdávania cien – TV Poprad

Viac informácií o súťaži