Európsky týždeň udržateľnej energie 2013

logo Európskeho týždňa udržateľnej energie 2012

Ďalší ročník Európskeho týždňa udržateľnej energie (EUSEW) sa uskutoční 24. – 28. júna v Európe ako aj mimo nej. Cez úsilie zdola nahor sa organizátori energetických dní, podujatí a akcií spájajú priamo s občanmi a partnerskými inštitúciami na miestnej, regionálnej a národnej úrovni. Spoločné vynaložené úsilie v rámci EUSEW pomáha Európe napĺňať energetické ciele. V uplynulom roku 2012 sa v rámci EUSEW konalo 877 energetických dní v 48 krajinách.

Prešovský samosprávny kraj sa podobne ako minulý rok zapojí do Európskeho týždňa udržateľnej energie aj v tomto roku. Energetický deň v PSK 2013 ponúka mnoho tematických aktivít pre verejnosť a odborníkov na území prešovského regiónu počas celého týždňa. Energetický deň na Úrade PSK uskutoční v utorok 25.6.2013.

Prešovský samosprávny kraj ako územný koordinátor Dohovoru primátorov a starostov zorganizoval svoj prvý Energetický deň 20. júna 2012. V rámci tohto Energetického dňa, ktorý si hneď získal podporu širokej odbornej i laickej verejnosti, bol založený Energetický klaster Prešovského kraja a uskutočnilo sa veľké množstvo aktivít - workshopy, fotografická súťaž, výstavy, podujatia v kultúrnych inštitúciách a na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK (kvízy, súťaže, exkurzie, besedy, zber druhotných surovín, online hlasovanie, súťaže – zber energetických článkov – bateriek, výbojok, žiariviek).

Energetický deň v PSK a aktivity v rámci regiónu sú zverejnené:

Viac informácií o EUSEW 2013:

Rok 2012

Publikované: 21.11.2012 / Aktualizované: 06.09.2013 HoreTlačiť