EUSEW 2017

Európsky týždeň udržateľnej energie 2017

Logo Sustainable Energy Week - An invitative of the European Comission

Európsky týždeň udržateľnej energie (EUSEW), ktorého aktivity prebiehajú počas mesiacov máj a jún, vyvrcholí konferenciou v Bruseli od 20. do 22. júna 2017. Ide o dvanásty ročník podujatia zameraného na energetické úspory a podporu obnoviteľných zdrojov energie. V tomto roku je témou „Čistá energia pre všetkých Európanov“, ktorá je inšpirovaná balíčkom návrhov Európskej komisie pre udržateľnú energetickú transformáciu. Ďalšími podujatiami v Bruseli sú Networking village a udelenie ocenení.

Do EUSEW už tradične patria energetické dni v mestách a regiónoch. Prešovský samosprávny kraj po šiesty krát zorganizoval Energetický deň. Ten prebiehal na 43 stredných školách, v 10 kultúrnych a 18 sociálnych zariadeniach v pôsobnosti PSK. V rámci Energetického dňa PSK sa konala 8. júna eDeň konferencia na podporu elektromobilityKonferencia bola organizovanáInovačným partnerským centrom v rámci európskeho projektu Prometeus.

Energetický deň v PSK a aktivity v rámci regiónu sú zverejnené na oficiálnej stránke EUSEW:

Viac informácií o EUSEW 2017: http://www.eusew.eu/

Odbor strategického rozvoja

Sekretariát: 051 / 70 81 502

E-mail: rozvoj@psk.sk

Logo PHSR PSK 2014 -2020 - odkaz na stránku PHSRLogo RIUS PSK 2014 -2020 - odkaz na stránku RIUS

Geoportál stránka

Dohovor primátorov

UzemnePlany.sk - portál o budúcnosti

Východoslovenská investičná agentúra / East Slovakia Investment Agency

Severovýchod Slovenska - Krajská organizácia cestovného ruchu

Aplikácia o nelegálnych skládkach a recyklácii