PSK - Vologda: ekonomické aktivity pokračujú

Šesťčlenná delegácia PSK, vedená jeho podpredsedom Milanom Baranom v týchto dňoch „premosťuje obchodné a podnikateľské kontakty“ v prospech rozvoja obchodu a spoločného podnikania subjektov PSK a partnerskej Vologodskej oblasti Ruskej federácie.

Návšteva delegácie PSK spoločne s podnikateľmi vo Vologde sa uskutoční v dňoch 25. 2.  - 1. 3. 2009 pri príležitosti konania všeruskej výstavy – veľtrhu „Ruský ľan 2009“.

Návšteva delegácie PSK, zložená s poslancov Zastupiteľstva PSK a pracovníka zodpovedného za rozvoj medzinárodnej spolupráce v sprievode so zástupcami podnikateľskej sféry kraja, uskutočňovaná na základe pozvania Vlády Vologodskej oblasti, nadväzuje bezprostredne na minuloročnú decembrovú oficiálnu návštevu predsedu PSK, Petra Chudíka s delegáciou a podnikateľmi kraja vo Vologodskej oblasti. Hlavným poslaním delegácie je nadviazať na výsledky a závery „decembrových rokovaní“ a pokračovať rokovaniach v otázke spolupráce v oblasti obchodu a vytvárania spoločných podnikov.

V programe pobytu delegácie v regionálnom centre oblasti Vologde a najväčšom meste oblasti Čerepovci budú rokovania s predstaviteľmi Vlády Vologodskej oblasti, Zákonodarného zhromaždenia a podnikateľskými subjektami oblasti, účasť na otvorení a prehliadka všeruskej výstavy „Ruský ľan 2009“. Okrem toho bude delegácia rokovať s predstaviteľmi odboru kultúry, cestovného ruchu a ďalších subjektov Vlády Vologodskej oblasti o konkrétnych podujatiach, ktoré sa uskutočnia v priebehu roka 2009.

Juraj Latta
oddelenie medzinárodnej spolupráce