PSK patrí medzi najlepších zamestnávateľov Slovenska

V kategórii Štátna a verejná správa je v TOP 5

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa prvýkrát zaradil medzi päť najlepších zamestnávateľov Slovenska. Do najužšieho výberu za rok 2022 sa dostal v kategórii Štátna a verejná správa, kde napokon obsadil štvrtú priečku.  Anketu Najzamestnávateľ vyhlasuje už 11 rokov najväčší pracovný portál profesia.sk a radí sa k najprestížnejším na Slovensku.

Najlepší zamestnávatelia roka 2022 podľa portálu profesia.sk sú známi. Vyhlásení boli v desiatich rôznych oblastiach ako je zdravotníctvo, stavebníctvo, doprava, cestovný ruch, obchod a služby, IT, priemysel, bankovníctvo, zdieľané služby a tiež Štátna a verejná správa. V tejto kategórii sa o titul uchádzalo celkovo dvadsať nominovaných firiem, resp. orgánov verejnej správy a medzi nimi aj Prešovský samosprávny kraj. Z užšieho výberu desiatich semifinalistov vzišli v Bratislave počas slávnostného udeľovania ocenení (26.1.) piati finalisti a neskôr i celkový víťaz. Súčet hlasov od verejnosti napokon prešovskej župe v prestížnej celoslovenskej ankete vyniesol štvrté miesto.

FOTO - Predseda PSK Milan Majerský druhý zľava pri oceňovaní

„Anketa ukázala, že sme dobrým a spoľahlivým zamestnávateľom, ktorý pre zamestnancov vytvára čo najlepšie pracovné podmienky a prostredie pre kariérny i osobnostný rast.  Vďaka tomu môžu svoju prácu vykonávať nielen odborne a zodpovedne, ale aj tímovo, s nasadením a chuťou robiť prospešné veci pre ľudí v našich regiónoch. V TOP 5 tejto ankety Najzamestnávateľ sme sa ocitli vôbec prvýkrát a je to pre nás odmena za úsilie, ktoré sme posledné obdobie vynaložili v oblasti rozvoja ľudských zdrojov, ale aj veľkým povzbudením sa v tomto smere ešte zlepšovať,“ povedal k oceneniu predseda PSK Milan Majerský.

Hlasujúci v prípade krajskej samosprávy ocenili viacero jej benefitov, ktoré svojim zamestnancom poskytuje. Vyzdvihli dobré meno samosprávy, pracovnú istotu i zázemie, ktoré poskytuje. Ocenili napríklad bezplatné vzdelávanie, sociálnej benefity a príspevky, ako aj  postupnú rekonštrukciu budovy sídla krajskej samosprávy či zabezpečenie motivačného pracovného prostredia.

Prešovský samosprávny kraj patrí medzi najväčších zamestnávateľov na svojom území. Vo svojich 127 organizáciách zamestnáva vyše 6 300 ľudí, a to v rôznych oblastiach – v školstve, kultúre, doprave aj v sociálnej sfére. V rámci výkonu rozsiahlej agendy samotný Úrad PSK koordinuje činnosť svojich inštitúcií, zabezpečuje organizačné,  administratívne úlohy krajského zastupiteľstva a sieťuje partnerov vyššieho územného celku. Do ankety Najzamestnávateľ sa prešovská župa zapojila po prvýkrát a vo svojej kategórii sa ocitla medzi TOP 5 najlepších spolu so Sociálnou poisťovňu, Trnavským a Banskobystrickým samosprávnym krajom a mestom Bratislava.

V Prešove 27. februára 2023

Daša Jeleňová