Nadácia PSK pomohla pred Vianocami 44 rodinám v kraji

Rozdelila im vyše 16-tisíc eur

Tlačová správa

Krajská nadácia pomohla ďalším rodinám v núdzi. Ešte pred Vianocami prerozdelila medzi vyše štyri desiatky svojich žiadateľov viac ako 16-tisíc eur. Medzi prerozdelenými financiami je i výťažok z nedávno usporiadanej župnej Vianočnej burzy pomoci.

Nadácia PSK pre podporu rodiny stihla tento rok zasadnúť ešte poslednýkrát v tomto roku. Na svojom tohtoročnom siedmom stretnutí (15. decembra) znovu prerozdeľovala financie pre jednotlivcov a rodiny v Prešovskom kraji, ktorí sa ocitli v hmotnej, zdravotnej či existenciálnej núdzi. Celkovo podala pomocnú ruku 44 žiadateľom, medzi ktorých prerozdelila 16 107 eur.

FOTO - Správna rada Nadácie PSK

„Prerozdelené financie sú aj z Vianočnej burzy pomoci, ktorú sme usporiadali v spolupráci s našimi zariadeniami sociálnych služieb, strednými školami a krajskou knižnicou. Naozaj som nesmierne vďačný všetkým našim žiakom, pedagógom, prijímateľom sociálnych služieb a zamestnancom zariadení, že sa neváhali do tejto charitatívnej akcie zapojiť a spoločne sme tak mohli pomôcť rodinám v zlej životnej situácii. Vyzbierali sme celkovo 2564 eur, ktoré sme dnes s členmi dozornej rady nadácie rozdelili medzi tých, ktorí zápasia s náročným osudom. Teším sa, že môžeme znovu finančne pomôcť, tento rok už po niekoľkýkrát a zvlášť teraz pred Vianocami,“ povedal po zasadnutí Správnej rady krajskej nadácie predseda PSK Milan Majerský.

Nadačné peniaze pomôžu zabezpečiť deťom so zdravotnými problémami rehabilitácie a viacerým rodinám prispejú na základné životné potreby, ako oblečenie pre školákov, jedlo či tuhé palivo na vykurovanie. Aktuálne pomohla nadácia žiadateľom z jedenástich okresov.

Najviac z okresu Kežmarok, a to spolu jedenástim. Vyhovela aj deviatim žiadostiam o pomoc z okresu Prešov, piatim zo Starej Ľubovne, štyrom z okresu Levoča a trom z okresov Bardejov i Vranov nad Topľou. Nadačné financie pomôžu tiež dvom žiadateľom z okresov Poprad, Sabinov a Snina. V okresoch Humenné, Stropkov a Svidník nadácia finančne podporila po jednej žiadosti. Schválené sumy sú pritom vo výške od 200 do 500 eur.

Od roku 2019, kedy vznikla Nadácie PSK pre podporu rodiny, sa celkovo prerozdelilo viac ako 253-tisíc eur. A to medzi 460 núdznych jednotlivcov a rodiny v kraji.

V Prešove 16. decembra 2022

Lea Lehotská