Už o týždeň udelí PSK najvyššie krajské ocenenia

Galaprogram bude môcť online sledovať aj verejnosť

Tlačová správa

Udeľovanie Ceny Prešovského samosprávneho kraja a Ceny predsedu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022 sa blíži. Najvyššie krajské ocenenia si prevezmú významné osobnosti z regiónu už vo štvrtok 15. decembra. Stane sa tak tradične na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Aj tento ročník podujatia bude môcť sledovať verejnosť prostredníctvom live streamu so začiatkom o 17.00 hod.

Prešovský samosprávny kraj ocení významných jednotlivcov za ich dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj kraja. Odovzdávanie Ceny PSK a Ceny predsedu PSK za rok 2022 je naplánované na štvrtok 15. decembra v Divadle Jonáša Záborského Prešove. V poradí 18. ročník tradičného krajského podujatia bude opäť dostupný aj pre širokú verejnosť. Krajská samospráva v spolupráci s DJZ Prešov znovu pripravila jeho online prenos.

FOTO - Sledujte online prenos Ceny PSK vo štvrtok o 17.00 hod.

Sledovanie cez live stream bude dostupné na sociálnej sieti Facebook – presovskykraj a s odkazom vytvoreným aj na webovom sídle PSK www.vucpo.sk. Podujatie sa širokej verejnosti sprístupňuje po druhýkrát v jeho histórii.

Galavečer oceňovania významných osobností a kolektívov z Prešovského kraja s online prenosom začína o sedemnástej hodine. Prinesie mená šiestich laureátov najvyššieho krajského ocenenia – Ceny Prešovského samosprávneho kraja a Ceny predsedu Prešovského samosprávneho kraja za aktuálny rok 2022. V úvode podujatia sa predstaví Poddukelský ľudový umelecký súbor (PUĽS), sprevádzať ním bude moderátor Marek Koleno a ako hlavný hudobný hosť vystúpi speváčka Beáta Dubasová.

V poslednom spojenom ročníku oceňovania za roky 2020 a 2021 si Cenu PSK prevzali sochár Štefan Kovaľ, vedec Igor Kudzej a lekár Marián Kríž. Za rok 2021 bolo ocenenie udelené lekárovi Andrejovi Havrillovi, in memoriam, hercovi Jánovi Gallovičovi a protosynkelovi Ľubomírovi Petríkovi. Laureátom Ceny predsedu PSK 2020 sú vedec Pavol Čekan, kňazi a duchovní Prešovského kraja a fyzik Július Krempaský, in memoriam. Predseda PSK Milan Majerský cenu za rok 2021 udelil lekárke Márii Slugeňovej, športovcovi Jánovi Štecovi a pestúnom Dagmar a Martinovi Muránskym.

V Prešove 8. decembra 2022

Daša Jeleňová