Vakcinačné centrá PSK pokorili hranicu 135-tisíc zaočkovaných

Výjazdová služba zaočkovala za jeden deň rekordných 280 ľudí

Tlačová správa

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Prešovského samosprávneho kraja sa uplynulý víkend podalo 6 787 vakcín proti koronavírusu, z toho pilotne v Bardejove 656 vakcín Sputnik V. Výjazdová očkovacia služba za tri dni od soboty do pondelka vyočkovala ďalších 1 085 vakcín.

V krajských  veľkokapacitných centrách v Starej Ľubovni, v Prešove, Poprade a Bardejove sa prioritne preočkovávalo druhou dávkou vakcín AstraZeneca a Pfizer/BioNTech. Dostalo ju spolu 4 690 ľudí. Zároveň sa podala proticovidová vakcína 2 097 novým záujemcom.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Starej Ľubovni v piatok 11. júna a v pondelok 14. júna  očkovalo prvou a druhou dávkou vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech. Dostalo ju spolu 750 ľudí. Prešovské centrum bolo otvorené iba v sobotu 12. júna, pričom v ňom ako jedinom z krajských centier prebiehalo preočkovanie vakcínou AstraZeneca. Podala sa 1 710 ľuďom. Vo vakcinačnom centre v Poprade sa očkovalo a preočkovávalo  vakcínou Pfizer/BioNTech, ktorá sa aplikovala 2 716 ľuďom. VKOC v Bardejove podávalo v sobotu 11. júna vakcínu Pfizer/BioNTech novým záujemcom (103 vakcín) aj preočkovancom (852 vakcín). V nedeľu 12. júna bolo v bardejovskom centre pilotne spustené tiež očkovanie vakcínou Sputnik V, ktorú dostalo 656 záujemcov. Humenské centrum ostalo tento víkend, pre nenaplnené kvóty potrebné pre jeho spustenie,  zatvorené.

Výjazdová očkovacia služba PSK vyrazila v novom očkovacom turnuse do terénu v sobotu 12. júna, kedy vakcinovala v lokalitách Jasenov, Zborov, Lendak a individuálne aj v meste Kežmarok. V nedeľu a pondelok (13. a 14. júna) očkovala v ďalších obciach (Radvaň n/Laborcom, Štrba, Ličartovce), pričom za tri dni zaočkovala prvou či preočkovala druhou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech 1 085 ľudí. Z toho až 280 ľudí v lokalite Štrba.

V dnešný a zajtrajší deň (15. a 16. júna) vakcinuje približne 260 odsúdených vo väzniciach v Sabinove a Prešove. V piatok 18. júna  by mala zaočkovať okolo 180 ľudí z obce Široké a jej okolia.

Vakcinačné centrá Prešovského kraja k dnešnému dňu podali už 135 046 vakcín proti koronavírusu. Mobilné očkovacie jednotky župy vyočkovali ďalších 7 230 vakcín, ktoré aplikovali imobilným, zdravotne ťažko postihnutým a starším občanom priamo v mieste ich bydliska, v kultúrnych domoch či zdravotníckych zariadeniach jednotlivých obcí kraja.

V Prešove 15. júna 2021

Daša Jeleňová

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie