Úrad PSK zriadil špeciálne odberové miesto

Otestuje zamestnancov, aj verejnosť

Tlačová správa

V piatok 22. januára a v sobotu 23. januára prebehne na Úrade PSK testovanie zamestnancov úradu, ale aj pracovníkov mesta Prešov

Úrad Prešovského samosprávneho kraja (Ú PSK) zriadil špeciálne odberové miesto priamo vo svojich priestoroch na Námestí mieru 2 v Prešove. Testovať v nich bude svojich zamestnancov, zamestnancov organizácií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, ale aj zamestnancov v pôsobnosti mesta Prešov.

S testovaním sa začne už zajtra, teda v piatok 22. januára o 8.00 hod. vo vestibule úradu s predpokladaným trvaním do 16.00 hod. Špeciálne zriadené odberové miesto môžu využiť zamestnanci úradu, ich rodinní príslušníci, ale aj zamestnanci kultúrnych organizácií PSK a župných stredných škôl.

Testovanie antigénovými testami bude na Úrade PSK pokračovať aj v sobotu 23. januára od 8.00 hod. do 20.00 hod. Otestovať sa môžu prísť zamestnanci základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, zamestnanci mestského úradu, pracovníci mestských firiem, ale aj verejnosť.

Krajská samospráva taktiež poskytla priestory na skríningové testovanie verejnosti vo svojich deviatich stredných školách na území mesta Prešov. Cez víkend sa tak budú môcť Prešovčania otestovať aj na Spojenej škole Tarasa Ševčenka, na SPŠ strojníckej, Gymnáziu J. A. Raymana, SOŠ technickej, SPŠ elektrotechnickej, na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej, SOŠ gastronómie a služieb, SPŠ stavebnej a SOŠ lesníckej.

Na každej škole bude počas celého testovania zo strany vyššieho územného celku zabezpečená aj stála služba, tzv. koordinátori. Okrem toho by mala župa vypomôcť mestu aj s jeho prípadnými ďalšími požiadavkami..

Na víkendové skríningové testovanie v domovoch sociálnych služieb distribuovala župa verejným, aj neverejným poskytovateľom sociálnych služieb v kraji doposiaľ asi 6000 antigénových testov.

V Prešove 21. januára 2021

Lea Heilová