PSK za dva víkendové dni podal takmer 3 600 vakcín

Očkovanie v obchodných centrách lámalo rekordy

Tlačová správa

Očkovanie v réžii Prešovského samosprávneho kraja tento víkend lámalo rekordy. Do všetkých troch obchodných centier, kde kraj zriadil svoje očkovacie miesta, si prišlo pre vakcínu doteraz najviac ľudí. Očkovacie tímy tu jednodávkovým Janssenom zaočkovali až vyše 1 550 nových záujemcov. Viac ako 2 000 ľudí si prišlo pre proticovidovú vakcínu do veľkokapacitných centier v Prešove a Poprade, z nich 592 boli záujemcovia o prvú dávku.

Foto: Očkovanie v OC Eperia Prešov

Kraj aj tento víkend pokračoval v očkovaní jednodávkovou vakcínou Janssen v troch obchodných centrách – v OC Avenue Humenné, OC Eperia Prešov a OC Max Poprad. Zároveň otvoril až dve svoje veľkokapacitné očkovacie centrá, a to v SOŠ technickej v Prešove a SPŠ techniky a dizajnu v Poprade. V tých sa prioritne zameral na podávanie posilňujúcej tretej dávky vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Pfizer/BioNTech pre ľudí s oslabenou imunitou a nad 55 rokov. Zaočkovať sa sem však mohli prísť tiež prvoočkovanci. Očkovacie tímy PSK za dva víkendové dni spolu vyočkovali 3 590 vakcín proti ochoreniu Covid-19. Z tohto počtu išlo až v 2 141 prípadoch o podanie prvej dávky vakcíny.

V sobotu 13. novembra sa otvorili dve krajské veľkokapacitné očkovacie centrá. Vo VKOC SOŠ technickej na Volgogradskej ulici v Prešove sa zrealizovalo očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech, ktorá bola aplikovaná spolu 825 záujemcom. Z tých bolo 117 prvoočkovancov, 5 ľudí si prišlo pre jej druhú dávku a 703 ľudí dostalo tretiu dávku. V očkovacom centre sa podávala taktiež jednodávková vakcína Janssen, pričom pre túto vakcínu si do centra prišlo 361 ľudí. Očkovacie tímy vo VKOC Prešov tak spolu vyočkovali až 1 186 proticovidových vakcín.

V ten istý deň prebiehala vakcinácia aj vo VKOC SOŠ techniky a dizajnu na Mnoheľovej ulici v Poprade. Vakcína Pfizer/BioNTech sa tu podávala jednak záujemcom o preočkovanie aj novým, ktorých sem prišlo 114. Sedem záujemcov dostalo druhú dávku tejto vakcíny, 734 ľudí s oslabenou imunitou a nad 55 rokov bolo preočkovaných jej posilňujúcou dávkou. Pre vakcínu si do popradského centra prišlo až 855 ľudí.

Jednodávkovou vakcínou Janssen sa v obchodných centrách tento víkend dalo zaočkovať spolu 1 549 ľudí. V obchodnom centre Avenue na Štefánikovej ulici v Humennom sa v sobotu 13. novembra zaočkovalo 397 ľudí. V OC Eperia Shopping Mall na Sídlisku Sekčov v Prešove v nedeľu 14. novembra to bolo 608 ľudí a v OC Max Poprad na Dlhých Honoch v rovnaký deň 544 nových záujemcov.

Foto: Očkovanie v OC Eperia Prešov

Počet doteraz vyočkovaných vakcín proti koronavírusu v réžii PSK a jeho výjazdových očkovacích tímov sa po tomto víkende blíži k číslu 207-tisíc.

V Prešove 15. novembra 2021

Daša Jeleňová