Prešovský samosprávny kraj bude očkovať na ulici

Novú kampaň spúšťa počas festivalu v Poprade

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj pokračuje v očkovaní v nákupných centrách. Počas najbližšej nedele môžu záujemcovia bez registrácie túto možnosť využiť v Prešove i Poprade. Novinkou, ktorú kraj pripravuje už budúci týždeň, je očkovanie priamo z ulice zrealizované pilotne v rámci festivalu Viva Italia.

Kraj najbližší víkend pokračuje v očkovaní bez registrácie v Eperia Shopping Mall na sídlisku Sekčov v Prešove a v popradskom obchodnom centre Max na Dlhých Honoch, a to v nedeľu 22. augusta v čase od 10.00 do 18.00 hod. Zakontrahovaných má pre obe nákupné centrá po 300 jednodávkových vakcín Janssen.

Očkovanie v OC Eperia v Prešove

V teréne budú aj mobilné očkovacie jednotky PSK. V nedeľu 22. augusta vyrazia do Malej Domaše a Žalobína, kde druhou dávkou vakcíny Pfizer BioNTech preočkujú 250 ľudí. V piatok 27. augusta je naplánované preočkovanie vo firme Tesla Stropkov, v Rafajovciach a individuálne v domácnostiach vo Vranove nad Topľou (spolu 100 vakcín).

Župa chystá aj očkovanie jednodávkovou vakcínou proti koronavírusu priamo z ulice, a to počas Festivalu gastronómie a kultúry Viva Italia, ktorý sa uskutoční od 25. do 28. augusta v Poprade. PSK má na tento účel k dispozícii spolu 800 dávok jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson, pripravený je však zaočkovať všetkých záujemcov. Očkovacie kóje budú situované na Námestí sv. Egídia v blízkosti obchodného centra Forum Poprad.

„Neustále hľadáme nové možnosti, ako dostať vakcínu rýchlejšie, jednoduchšie a ešte bližšie k ľuďom. Pred mesiacom sme ako prví sprístupnili očkovanie bez nutnosti povinnej registrácie v obchodných domoch, kde sa nám podarilo zaočkovať takmer 2 700 ľudí. Aktuálne presúvame mobilné tímy aj do exteriéru za dodržania všetkých stanovených podmienok a očkujeme takpovediac na ulici, čo verím, bude vnímané ako ďalší ústretový krok smerom k záujemcom o vakcínu,“ uviedol v tejto súvislosti predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Ako dodal, ide o pilotnú aktivitu kraja, ktorej pokračovanie bude závisieť od záujmu a dopytu po vakcíne. „Z vlastných skúseností vidíme, že počet ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať, postupne klesá. Je to škoda, keďže ku kolektívnej imunite máme ešte ďaleko. Očkovanie je kľúčové, ak chceme čo najlepšie zvládnuť ďalšiu vlnu pandémie a chrániť svoje zdravie i zdravie svojich blízkych,“  povedal M. Majerský. Ako dodal, očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách PSK je aktuálne v útlme, keďže ich kapacity nie sú plne využívané. Po zatvorení centier v Bardejove a Starej Ľubovni sa preto aktuálne neotvárajú ani strediská v Poprade a Humennom. Najbližšie bude pre záujemcov otvorené VKOC v Prešove, kde sa bude začiatkom septembra podávať jednodávková vakcína Janssen.  Všetky centrá sú však pripravené na svoje opätovné otvorenie v prípade zvýšeného dopytu o očkovanie.

Prešovský samosprávny kraj doteraz podal už viac ako 192-tisíc vakcín proti koronavírusu, z toho takmer 18-tisíc vakcín vyočkovala výjazdová služba PSK v obciach kraja, väčších výrobných spoločnostiach a v dvoch obchodných centrách.

Očkovanie v OC Max v Poprade

V Prešove 19. augusta 2021