Prešovská župa vyočkovala ďalších vyše 12 500 covid vakcín

Zintenzívnila výjazdové očkovanie v obciach

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj očkoval od piatka do pondelka vo všetkých svojich piatich veľkokapacitných centrách, kde podal vakcínu proti koronavírusu spolu vyše 11 300 ľuďom.  Prakticky nepretržite je v teréne aj výjazdová očkovacia služba prešovskej župy. Služba od minulého štvrtka zaočkovala v obciach Spiša, Šariša a Horného Zemplína 1 250 ľudí. Dnes zaočkuje ďalších vyše 300 ľudí vo ôsmich obciach kraja.

Veľkokapacitné očkovacie centrá v Starej Ľubovni, Prešove, Poprade, Humennom a Bardejove očkovali prípadne preočkovávali záujemcov vakcínou Pfizer/BioNTech, ktorú aplikovali 9 087 ľuďom. Z toho išlo v 8 378 prípadoch o podanie jej druhej dávky. V centrách v Poprade a Humennom sa podávala tiež druhá dávka vakcíny od konzorcia AstraZeneca, dostalo ju spolu 2 250 ľudí. Centrá PSK tak za štyri dni vyočkovali 11 337 vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Očkovanie vo VKOC Prešov

Vo VKOC v Starej Ľubovni sa očkovalo a preočkovávalo vakcínou Pfizer/BioNTech v piatok 4. júna a v pondelok 7. júna. Spolu sa tu vyočkovalo 768 dávok tejto vakcíny, pričom v 762 prípadoch sa jednalo o preočkovanie.

Vo VKOC v Prešove prebiehalo očkovanie len v sobotu 5. júna, a to vakcínou Pfizer/BioNTech, ktorú tu dostalo 2 337 ľudí, z toho 2 135 bolo preočkovaných jej druhou dávkou.

VKOC v Poprade realizovalo vakcináciu tri dni.  V sobotu a nedeľu (5.- 6.6.) sa v centre očkovalo vakcínou Pfizer/BioNTech. Spolu tu bolo zaočkovaných 3 244 ľudí, z toho 2 957 druhou dávkou. V pondelok 7. júna centrum realizovalo preočkovanie vakcínou AstraZeneca v prípade 1 081 ľudí.

Vo VKOC v Humennom očkovacie tímy v sobotu 5. júna podali druhú dávku  vakcíny AstraZeneca  1 169 ľuďom. V nedeľu 6. júna tu pokračovalo očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech, ktorú dostalo 1 670 ľudí.

Otvorené bolo aj VKOC v Bardejove, a to v sobotu 5. júna, kedy bolo realizované očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech. Jeho prvú dávku v centre dostalo 83 ľudí, druhú 985 ľudí.

Výjazdová očkovacia služba PSK od štvrtka 3. júna do utorka 8. júna zaočkovala vo vybraných obciach kraja  1 250 ľudí nad 60 rokov, imobilných a ŤZP. Mobilná očkovacia jednotka je v teréne aj dnes, a to konkrétne v Novej Kelči, Holčíkovciach, Ďapalovciach a Kvakovciach, ako aj v obciach Mokroluh, Hervartov, Šiba a Fintice. V týchto ôsmich obciach by mala zaočkovať približne 300 ľudí.

Prešovský samosprávny kraj v uplynulých dňoch zintenzívnil práve očkovanie prostredníctvom svojich mobilných jednotiek, aby umožnil očkovanie ľuďom, ktorí majú sťažený prístup k vakcinácii v očkovacích centrách. Výjazdová očkovacia služba od svojho spustenia 8. mája k dnešnému dňu zaočkovala už  5 615 ľudí.

V Prešove 09. júna 2021

Lea Heilová

Mgr. Daša Jeleňová

Kancelária predsedu PSK, oddelenie komunikácie a propagácie