Kraj umožní očkovanie aj počas vianočného obdobia

Medzi sviatkami sa bude podávať vakcína na šiestich miestach v kraji

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj pokračuje v zintenzívnení očkovania vo svojej réžii aj počas vianočného obdobia. Verejnosť tak môže využiť viacero termínov pred Vianocami, aj medzi sviatkami.

Očkovacia aktivita krajskej samosprávy Kraj ťa potrebuje napĺňa svoj cieľ aj počas vianočného obdobia. Prešovská župa ďalej pokračuje vo vakcinácii a vychádza v ústrety žiadostiam miest a obcí v kraji, ktoré aktuálne evidujú zvýšený záujem o očkovanie. A to práve v súvislosti s kampaňou vlády SR zameranou na zvýšenie zaočkovanosti v skupine 60+ a získanie avizovanej finančnej pomoci pre túto skupinu.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) očkuje už od pondelka 20. decembra do stredy 22. decembra v obchodných centrách OC Eperia v Prešove a OC Max v Poprade od 15.00 do 19.00 hod. vakcínou Pfizer/BioNTech. Do konca roka ponúkne verejnosti ďalších 11 termínov na očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech.

„V čase sviatkov umožníme záujemcom o vakcínu očkovanie už od 28. decembra. Takže naše tímy si reálne oddýchnu naozaj iba pár dní a znovu budeme pripravení personálne, technicky aj materiálne pokračovať v našej očkovacej kampani. Sprístupníme očkovanie v našich veľkokapacitných očkovacích centrách, avšak s vakcínou pôjdeme aj individuálne do Vranova nad Topľou, Svidníka či do Seniorcentra v Bardejove,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský s tým, že kraj má záujem pokryť čo najviac regiónov vzhľadom na očakávaný zvýšený nápor zo strany verejnosti.

Už v utorok 28. decembra samospráva otvorí svoje veľkokapacitné očkovacie centrum (VKOC) na Volgogradskej ulici v Prešove a v Poprade na Mnoheľovej. V oboch centrách bude očkovať od 8.00 – 9.00 hod. bez registrácie, od 9.00 – 18.00 hod s registráciou. Taktiež umožní očkovanie v Kine Dukla vo Svidníku v čase od 10.00 do 17.00 hod. s registráciou aj na počkanie.

O deň neskôr (v stredu 29. decembra) sprístupní vakcínu opäť v popradskom VKOC na Mnoheľovej ulici v rovnakom čase ako v utorok a tiež v Seniorcentre v Bardejove, a to v čase od 10.00 do 17.00 hod. s registráciou i bez nej.

Svoje tretie VKOC, a to v Obchodnej akadémii v Humennom, kraj otvorí už vo štvrtok 30. decembra. Očkovať tu bude od 8.00 do 9.00 hod bez registrácie a od 9.00 do 16.00 hod. s registráciou. V tento deň sprístupní vakcínu i v Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou v čase od 10.00 do 17.00 hod. s registráciou, aj bez nej.

Kraj v súvislosti s kampaňou vlády SR a získaním avizovanej finančnej pomoci pre kategóriu 60+ apeluje na verejnosť s tým, že je potrebné dodržať stanovené podmienky pre získanie tejto pomoci. Sú nimi nutnosť zaočkovať sa prvou, druhou alebo treťou dávkou vakcíny do 31. decembra 2021 alebo sa do tohto dátumu na takéto očkovanie zaregistrovať na oficiálnej stránke www.korona.gov.sk. A následne zrealizovať očkovanie po registrácii najneskôr do 15. januára 2022.

Harmonogram termínov očkovania vo veľkokokapacitných očkovacích centrách ako i prostredníctvom mobilných tímov sú zverejnené na webovom sídle PSK  (www.po-kraj.sk).

V Prešove 21. decembra 2021

Daša Jeleňová