Kraj otvorí v prvom januárovom týždni až 26 očkovacích termínov

Očkovanie proti koronavírusu umožní už v nedeľu 2. januára

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj umožní v novom roku 2022 vakcináciu už od nedele 2. januára. S výnimkou Sviatku Troch kráľov bude prvý januárový týždeň očkovať nepretržite a otvorí spolu 26 očkovacích termínov na ôsmich rôznych miestach.

Kraj pokračuje v očkovaní vo svojej réžii už v druhý januárový deň nového roku 2022. Očkovacie tímy PSK budú prítomné na ôsmich rôznych miestach v šiestich mestách v kraji – v Prešove, Poprade, Humennom, Vranove nad Topľou, Levoči i Bardejove.

Foto: Ilustračná snímka z očkovania v OC Eperia

Už v nedeľu 2. januára bude vakcína  proti koronavírusu sprístupnená v obchodnom centre Hypka v Bardejove. V čase od desiatej do sedemnástej hodiny sa tu zrealizuje očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech, a to tak pre registrovaných aj neregistrovaných záujemcov.

Od 3. do 5. januára a znovu 7. januára bude umožnené očkovanie proticovidovou vakcínou v zabehnutom večernom režime v nákupných domoch OC Eperia Prešov a OC Max Poprad. Medzi pätnástou a devätnástou hodinou sa tu počas všetkých štyroch pracovných dní bude záujemcom o očkovanie aplikovať prvá, druhá i tretia dávka vakcíny Pfizer/BioNTech.

V piatok 7. januára bude zmienená vakcína dostupná aj v meste Levoča v školskom internáte Strednej odbornej školy pedagogickej, kde prebehne očkovanie v čase od desiatej do sedemnástej hodiny.

Druhý januárový víkend 8. a 9. januára prinesie až 16 očkovacích termínov. V sobotu 8. januára bude pokračovať očkovanie v Levoči. Proticovidová vakcína Pfizer/BioNTech bude v prvý víkendový deň aplikovaná taktiež v Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou (10.00 – 17.00 hod.). Počas oboch víkendových dní sa v rovnakom čase zrealizuje i očkovanie v nákupných domoch OC Eperia Prešov a OC Max Poprad. Kraj tu pre registrovaných záujemcov aj pre ľudí bez termínu, teda na počkanie, sprístupní vakcíny Pfizer/BioNTech a Janssen.

Foto: Ilustračná snímka z očkovania v OC Eperia

Prešovská župa otvorí v sobotu 8. a v nedeľu 9. januára všetky tri krajské veľkokapacitné očkovacie centrá. V SOŠ technickej v Prešove a SPŠ techniky a dizajnu v Poprade umožní očkovanie či preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech v čase od deviatej do osemnástej hodiny. Vo VKOC Obchodnej akadémie v Humennom to bude v mierne skrátenom čase od deviatej do šestnástej hodiny. Vakcína bude na týchto miestach dostupná pre všetkých záujemcov - registrovaných i bez registrácie.

Kraj realizuje posledné tohtoročné veľkokapacitné očkovanie proti koronavírusu ešte dnes 30. decembra konkrétne v Humennom a vo Vranove nad Topľou. Celý harmonogram najbližšieho očkovania na území Prešovského kraja je pre verejnosť dostupný na webovom sídle župy www.vucpo.sk.

Aktuálne sa počet aplikovaných vakcín proti koronavírusu pod taktovkou PSK, a to jednak v krajských veľkokapacitných centrách, nákupných domoch či prostredníctvom mobilnej jednotky,  blíži k číslu 250-tisíc.

V Prešove 30. decembra 2021

Daša Jeleňová