Cez víkend PSK bude očkovať v piatich okresoch a na ôsmich miestach

Vakcínu sprístupní aj v Stropkove a Vranove nad Topľou

Tlačová správa

Prešovský samosprávny kraj bude tento víkend znovu pokračovať v očkovaní v nákupných domoch. Zároveň sprístupní vakcináciu vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách, a to okrem Prešova a Popradu už aj v Humennom. S vakcínou ale príde aj do Stropkovského a Vranovského okresu. Kraj je pripravený vyočkovať spolu 5 200 vakcín proti koronavírusu.

„Cez víkend realizujeme očkovanie až na ôsmich rôznych miestach v jedenástich termínoch v piatich okresoch kraja. Takže opäť aktivizujeme všetkých, ktorí chcú prispieť ku kolektívnej imunite, odbremeneniu našich nemocníc a celkovo upokojeniu pandemickej situácii v kraji,“ uviedol v tejto súvislosti predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Foto: očkovanie vo VKOC Prešov

PSK počas nadchádzajúcej soboty i nedele svoje očkovacie stanovištia znovu otvorí v nákupných domoch v Humennom, Prešove i Poprade. Konkrétne v sobotu 20. novembra v OC Avenue na Štefánikovej ulici v Humennom a v oba víkendové dni v sobotu 20.11 a v nedeľu 21.11 v OC Eperia Shopping Mall na Sídlisku Sekčov v Prešove i v OC Max na Dlhých Honoch 1 v Poprade. Očkovanie nových záujemcov jednodávkovým Janssenom aj na počkanie tu bude prebiehať v čase od 10.00 do 17.00 hod. Kraj má na tento účel pripravených približne 1500 vakcín.

„Vakcínu sprístupníme už v troch svojich veľkokapacitných očkovacích centrách, ktoré budú pre záujemcov otvorené od 8.00 do 18.00 hodiny. Pripravených je pritom spolu vyše 2 500 dávok vakcíny Pfizer/BioNTech,“ informoval prešovský župan.

V sobotu 20. novembra v Poprade v telocvični SPŠ techniky a dizajnu na Mnoheľovej ulici bude prebiehať  očkovanie prvou, i preočkovanie druhou a treťou dávkou tejto vakcíny. V rovnaký deň (20. novembra) sa otvorí centrum i v SOŠ technickej na Ul. Volgogradskej v Prešove, a to taktiež pre očkovanie a preočkovanie vakcínou od spoločnosti Comirnaty. V Prešove bude ale umožnené i vakcinovanie jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson (300 vakcín) pre registrovaných, a to konkrétne po 16.00 hod.

Foto: VKOC Prešov

V nedeľu 21. novembra sa po troch mesiacoch opätovne otvára veľkokapacitné centrum v telocvični Obchodnej akadémie na Komenského ulici v Humennom. Zaočkovať sa sem môžu prísť noví záujemcovia, ako aj čakatelia na 2. a 3. dávku vakcíny Pfizer/BioNTech.

Aktuálne je podávanie tretej dávky  otvorené pre všetkých záujemcov od 18 rokov, ktorí sú po aplikovaní druhého očkovania minimálne 6 mesiacov a ľudí s oslabenou imunitou, ktorí sú minimálne 4 týždne po druhom očkovaní.  Očkovanie v centrách PSK však bude realizované aj s registrovaním, ale aj bez prihlásenia, a to prioritne medzi 8.00 až 9.00 hodinou. Kraj ale apeluje na verejnosť, že v prípade zmienených očkovacích termínov je dobré využiť možnosť registrovania či už cez štátnu čakáreň a cez portál www.psk-ockovanie.sk.

„Kraj tento víkend otvára dočasné očkovacie miesta aj v dvoch okresných  mestách vo Vranove a Stropkove, kde umožníme očkovanie s registráciou cez vlastný portál PSK  a rovnako aj bez registrácie. Rozšírením ponuky očkovacích termínov tak reagujeme na súčasnú zložitú situáciu, ako aj dopyty zo strany miestnych samospráv, ktoré sa na nás obrátili s požiadavkou na zorganizovanie očkovania. Sme pripravení s vakcínou vyraziť všade tam, kde o ňu  bude  záujem,“ dodal M. Majerský.

V sobotu (20.11)  kraj prvýkrát realizuje očkovanie jednodávkovým Janssenom (300 vakcín) v Mestskej športovej hale na Daxnerovej ulici 2 vo Vranove nad Topľou, a to v spolupráci s mestskou samosprávou v čase od 10.00 do 17.00 hod.

V sobotu i nedeľu (20.-21.11) budú krajské očkovacie tímy očkovať v Mestskom kultúrnom stredisku na Ulici Nový riadok 1 v Stropkove. Pre vakcínu si sem záujemcovia môžu v oba dni prísť v čase od 10.00 do 17.00 hod. V sobotu pre vakcínu Pfizer/BioNTech (300 vakcín) a v nedeľu jednodávkový Janssen (300 vakcín). Očkovanie je tu realizované v súčinnosti s mestom Stropkov.

V Prešove 18. novembra 2021

Daša Jeleňová