Súťaž o najlepší stredoškolský časopis presunuli na ďalší rok

Hodnotiť sa budú oba ročníky

Tlačová správa

Krajská súťaž stredoškolských časopisov sa odkladá. Organizačný tím Prešovského samosprávneho kraja v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov (RO SSN) v Prešove a Krajskou knižnicou  P.O. Hviezdoslava v Prešove  rozhodol, že pre pandémiu koronavírusu ju presunú na budúci rok.

Pôvodne sa redakčné tímy zo stredných škôl z celého Prešovského kraja mohli so svojimi tvorivými počinmi prihlasovať do 30. júna. Malo ísť už o 8. ročník súťaže. Vyhlasovatelia v týchto dňoch mali školám zasielať propozície a  informácie o uzávierke súťaže. Zmenila to pandémia.

„Mimoriadne udalosti  posledných mesiacov v súvislosti s vypuknutím pandémie nám všetkým zmenili  režim v našich životoch,  v rodinách, práci i na školách. Vydávanie stredoškolských  časopisov bolo obmedzené a ustúpilo vážnej situácii, ktorej sme všetci čelili. Berieme do úvahy všetky okolnosti, preto sme prijali rozhodnutie, že súťaž tento rok nevyhlásime a počkáme si na nasledujúci rok 2021, pevne veríme, že už bez hrozby Covidu-19,“ uviedla za organizátorov hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová. Ako dodala, porotcovia, zástupcovia novinárskej obce, budú v budúcom roku hodnotiť časopisy aktuálneho i nasledujúceho školského roku.

„Do súťaže sa nám v posledných rokoch zapájali minimálne dve desiatky stredných škôl v kraji. Veríme, že ich krátka prestávka neodradí, ba práve naopak – namotivuje pokračovať v redakčnej práci. Už teraz sa tešíme na nové vydania študentských periodík, ktoré aj v čase online informácií sú  stále veľmi užitočným nástrojom komunikácie a vlastnej prezentácie škôl,“ dodala D. Jeleňová.

Súťaže sa zúčastňujú školské časopisy všetkých typov stredných škôl v Prešovskom kraji. Obsahovú i grafickú úroveň doručených časopisov posudzujú profesionáli s dlhoročnou praxou v médiách. Hodnotia obsah študentských periodík, ich prepojenie so životom školy a regiónu. Okrem vecných cien, diplomov i finančných príspevkov, získavajú zapojené redakčné tímy aj cenné rady od skúsených novinárov v rámci slávnostného vyhodnotenia súťaže. Na doterajších ročníkoch sa zúčastnila už vyše stovka časopisov.

Publikované: 18.06.2020 / Aktualizované: 18.06.2020 HoreTlačiť