Zastupiteľstvo PSK sa uskutoční formou videokonferencie

Zasadnutie je naplánované na 27. apríla

Tlačová správa

V poradí 19. zastupiteľstvo prešovskej župy bude prostredníctvom videokonferencie. Na poslancov čaká 24 bodov rokovania.

Najbližšie zasadnutie Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa uskutoční budúci týždeň v pondelok 27. apríla. Krajskí poslanci však tentoraz nebudú rokovať vo Veľkej zasadačke Úradu PSK. Zastupiteľstvo sa uskutoční formou videokonferencie.

Začiatok zasadnutia je naplánovaný na obvyklý čas o 10.00 hod. Poslancov čaká 24 bodov rokovania. Zaoberať sa budú zrušením výziev o poskytnutie dotácie pre rok 2020, sociálnymi podnikmi, ale aj návrhom financovania technickej štúdie vrátane projektovej dokumentácie projektu Dobudovanie cykloinfraštruktúry Poloniny trail.

Okrem iného budú krajskí poslanci schvaľovať aj investície na rekonštrukciu ciest a nové stavebné zámery s následným vypracovaním projektovej dokumentácie obchvatov obcí Raslavice, Kapušany, Veľká Lomnica a Starý Smokovec.

Aprílové zastupiteľstvo malo byť pôvodne 6. apríla. Samospráva však kvôli koronavírusu avizovala 18. marca jeho odklad. Národná rada SR následne 7. apríla povolila obecným a krajským zastupiteľstvám zasadať počas krízovej situácie prostredníctvom videokonferencie. Vo výnimočných prípadoch schválila zastupiteľstvám obcí hlasovať formou per rollam. Prešovský kraj sa tak posledné dni zaoberal technickými možnosťami uskutočnenia zastupiteľstva. Aktuálne pracuje samospráva na technickej stránke pripojenia, aby bol online prenos verejne prístupný ako doposiaľ.

V Prešove dňa 20. apríla 2020

Lea Heilová