PSK posilní od júna prímestskú autobusovú dopravu

Dôvodom je návrat detí do škôl

Tlačová správa

Od 1. júna dochádza k posilneniu liniek v prímestskej autobusovej doprave v Prešovskom kraji. Župa upozorňuje, že nepôjde o klasický školský režim.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) posilní od pondelka 1. júna spoje prímestskej autobusovej dopravy. Dôvodom je návrat detí do škôl. Autobusy tak budú posilnené prevažne ráno a popoludní v čase presunu detí do a zo škôl. Nepôjde však o zavedenie klasického školského režimu, keďže žiaci druhého stupňa a stredoškoláci sa do škôl už tento školský rok pravdepodobne nevrátia.

Zmluvní dopravcovia PSK (SAD Prešov, SAD Humenné, SAD Poprad a BUS Karpaty) pripravili posilové spoje na základe požiadaviek obcí a riaditeľov škôl/škôlok. Zmeny majú dopravcovia zverejnené na svojich webových stránkach, ktoré odporúča cestujúcim župa sledovať. Aktuálne prebieha prenos dát aj na stránku www.cp.sk

V Prešove dňa 29. mája 2020

Lea Heilová