Dopravca SAD Humenné má 14 nových autobusov

Štyri z nich sú nízkopodlažné

Tlačová správa

Vo vozovom parku SAD Humenné pribudlo 14 nových autobusov. Vybavené sú USB pripojením na dobitie mobilných telefónov či notebookov.

Spoločnosť SAD Humenné. uviedla v piatok 14. februára vo Vranove nad Topľou do prevádzky 14 nových autobusov typu SOR za 2,1 milióna eur. Štyri z nich sú nízkopodlažné vozidlá, pričom tri sú určené pre prímestskú autobusovú dopravu a jeden posilní mestskú hromadnú dopravu vo Vranove nad Topľou. V autobuse je 36 miest na sedenie a 38 miest na státie.

Ďalších desať autobusov má kapacitu od 35 do 49 miest na sedenie a od 28 do 32 miest na státie. Všetky vozidlá sú klimatizované a vybavené motorom splňujúcim najvyššiu emisnú normu EURO 6.

„Nové autobusy určite pomôžu zvýšiť bezpečnosť prepravy cestujúcich na cestách. Je pre nás dôležité, aby sa ľudia cítili bezpečne a v neposlednom rade, aby cestovali komfortne. Som presvedčený, že mnohí ocenia aj USB pripojenie, ktoré im umožní si v pohodlí nabiť svoj mobilný telefón, tablet či notebook. Cestu si pritom budú môcť skrátiť surfovaním na internete, keďže v autobusoch bude k dispozícii aj wiffi,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Aktuálne sa vo vozovom parku SAD Humenné nachádza 211 autobusov s priemerným vekom 7,93 roka. SAD Humenné zabezpečuje prepravu pre Humenné, Vranov, Svidník, Sninu, Stropkov a Medzilaborce.

Dňa 14. februára 2020

Lea Heilová