Úrad PSK s novým riaditeľom

Vo funkcii od prvého októbra

Novým riaditeľom Úradu Prešovského samosprávneho kraja bude od 1. októbra Bystrík Mucha (50). Skúsený manažér by mal svojim nástupom do funkcie skvalitniť činnosti úradu.

Na pozíciu riaditeľa Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) nastúpi od 1. októbra Popradčan Bystrík Mucha. Zodpovedný bude za riadenie úradu a zlepšenie jeho vnútorných procesov.

Do samosprávy prichádza z manažérskeho prostredia. Od roku 2017 pracoval v konzultačnej spoločnosti v oblasti technických a procesných inovácií vo funkcii riaditeľa. Počas svojej profesionálnej kariéry sa venoval aj manažovaniu a implementácii projektov, taktiež vývoju nových produktov a zavádzaniu procesov. Nikdy nebol členom žiadnej politickej strany. Predseda PSK Milan Majerský si vybral Muchu za riaditeľa úradu najmä kvôli jeho bohatým manažérskym skúsenostiam.

„Čakajú nás veľké výzvy – druhá etapa iniciatívy Catching-up regions a dotačná výzva Inteligentnejší a lepší samosprávny kraj, kde môžeme získať finančné prostriedky na zefektívnenie úradu. Verím, že s novým riaditeľom sa nám podarí zlepšiť prácu na úrade a využitím rôznych projektov aj pozdvihnúť celý kraj,“ uviedol Majerský s tým, že s Muchom už na projekte SMART spolupracovali.

Bystrík Mucha sa narodil v roku 1969 v Poprade, je ženatý a má štyri deti. Študoval na Vysokej škole ekonomickej na Fakulte ekonomiky a riadenia výrobných odvetví. Hovorí plynule po anglicky, rusky a poľsky. Má vysoké pracovné nasadenie, skúsenosti s prácou s ľuďmi, ale aj s budovaním a riadením obchodnej siete a riadením projektov.

V Prešove dňa 26. septembra 2019

Lea Heilová