Riaditeľom župných stredných škôl odovzdali menovacie dekréty

Šesť riaditeľov sa svojej funkcie ujme po prvýkrát

Tlačová správa

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský odovzdal vo štvrtok 27. júna menovacie dekréty riaditeľom 23 stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Stalo sa tak počas slávnostného aktu na pôde Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

V nasledujúcom päťročnom funkčnom období pokračuje 17 riaditeľov, šiesti sa svojej funkcie ujímajú po prvýkrát. Na SOŠ polytechnickej v Humennom sa stal novým riaditeľom Anton Bača, na Hotelovej akadémii Jána Andraščíka v Bardejove Helena Ferková. Riaditeľskej funkcie sa na SOŠ technickej v Prešove ujíma Janka Galdunová, na Gymnáziu Leonarda Stöckela v Bardejove Alena Gombošová. Gymnázium Stropkov najbližších päť rokov z funkcie riaditeľa povedie Ivana Jecušková. Nového riaditeľa, Máriu Rošovú, má od nového školského roka 2019/2020 aj Školský internát  v Poprade.

„Riaditeľ musí deň čo deň vydávať rozhodnutia a zároveň byť presvedčený o tom, že sú správne pre všetkých, ktorých sa týkajú. Rozhoduje o osudoch mladých ľudí, ktorí sú na začiatku svojej životnej cesty a hľadajú svoj smer. Zo svojej pozície sa snaží aj o to, aby bola budúcnosť jeho zverencov šťastná a úspešná,“ vyjadril sa k novovymenovaným i staronovým riaditeľom vo svojom príhovore predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Súčasťou stretnutia s riaditeľmi stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja bolo zároveň odovzdávanie ďakovných listov 11 odchádzajúcim riaditeľom. Takýmto spôsobom sa im vzdala úcta a poďakovalo sa im za ich dlhoročné pôsobenie v oblasti školstva. „Nechali ste v školách svoje najlepšie roky, mladosť a mnohí aj časť zdravia,“ prihovoril sa k odchádzajúcim riaditeľom Milan Majerský. „Svojou prácou ste ale urobili kus dobrej roboty pre školstvo ako také, pre celý náš kraj a hlavne pre ľudí vo svojich školách. Pracovali ste s jedinečnými bytosťami, z ktorých každý mal svoj osud i  svoj príbeh. Vďaka za vašu energiu a profesionálny vklad pri zlepšovaní podmienok v našich školách a  pri vzdelávaní mladej generácie v Prešovskom kraji,“   doplnil Milan Majerský.

V Prešove dňa 27. júna 2019

Ivana Ondriová

Zoznam menovaných riaditeľov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK:

• Bača Anton, SOŠ polytechnická Humenné
  • Buvalič Vladimír, SOŠ Jarmočná 108 Stará Ľubovňa