PSK získal zlatý erb za najlepšiu internetovú stránku

Prvé miesto si odniesol po desiaty krát.

Tlačová správa

Najlepšiu webovú stránku spomedzi ôsmich krajov Slovenska má Prešovský samosprávny kraj. V súťaži ZlatyErb.sk tak potvrdil svoje minuloročné víťazstvo.

Prešovský samosprávny kraj bol opäť úspešný v súťaži samospráv Slovenska ZlatyErb.sk. Zo 16. ročníka súťaže si už po desiatykrát odniesol prvé miesto. Cenu si prevzal v stredu 13. novembra v rámci medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave.

Celkové víťazstvo a hlavnú cenu Grand Prix eSlovensko získala stránka mesta Trenčín. Mesto tak vystriedalo minuloročného víťaza, ktorým bol Prešovský samosprávny kraj. V kategórii najlepšia stránka obcí zabodovali Jaslovské Bohunice. V kategórii miest a mestských častí zvíťazil Trenčín a za kraje získal ocenenie Prešovský samosprávny kraj. Cenu za najlepšiu bezbariérovú stránku získal Nitriansky samosprávny kraj a za mimoriadny prínos v oblasti informatizácie slovenských samospráv bol ocenený Augustín Mrázik.

Z Prešovského kraja v súťaži bodovala aj obec Ľubica, ktorá si odniesla štvrté miesto v kategórii Stránka obce. Vlani obsadila bronzovú priečku. Celkovo sa do súťaže sa tento rok zapojilo 77 samospráv. Porota pritom hodnotila 61 kritérií v 11 kategóriách.

Internetová stránka PSK www.vucpo.sk získala doposiaľ v súťaži desať prvých miest (2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019), dve druhé miesta (2006, 2016) a jednu tretiu priečku (2006). Na konte má aj dve špeciálne ceny Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv (2010, 2017). Vlani si odniesla aj Cenu Grand Prix eSlovensko za najvyššie hodnotenia od porotcov vo všetkých kategóriách.

Súťaž ZlatyErb.sk každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a eSlovensko spoločne so Združením informatikov samospráv Slovenska a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska a je spolufinancovaná Európskou Úniou v rámci programu Connecting Europe Facility.

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv efektívne a transparentne využívať informačno-komunikačné technológie, a tým zvyšovať kvalitu služieb pre občanov.

V Prešove dňa 14. novembra 2019

Lea Heilová