SAD Poprad zakúpil 15 nových autobusov

Zavádza aj dispečersko-riadiaci systém

Tlačová správa

Do vozového parku SAD Poprad pribudlo 15 nových autobusov. Jazdiť budú pod novou značkou Tatra Expres, ktorá odlíši nové moderné autobusy od tých starých. Podľa manažmentu spoločnosti je snahou dopravcu pokračovať v obnove vozidiel každý rok, aby sa cestujúcim poskytovala kvalitná, moderná a ekologická služba.

Autobusy sú dvojdverové s celkovou dĺžkou 10,7 metra a prepravnou kapacitou 64 osôb. Sú plne klimatizované a vybavené informačnými tabuľami. Zároveň splňujú najvyššie emisné európske normy EURO 6. Celková investícia do vozidiel spolu s príslušenstvom dosiahla takmer tri milióny eur. Na financovaní sa podieľal aj Prešovský samosprávny kraj (PSK) na základe zmluvy vo verejnom záujme.

Verejný dopravca SAD Poprad v súčasnosti zavádza aj dispečersko - riadiaci systém, vďaka ktorému si cestujúci jednoducho zistia aktuálnu polohu vozidiel. Doteraz táto služba fungovala na portáli www.mojbus.sk, v súčasnosti je dostupná na platforme www.ubian.sk.

„Autobusy by mali byť nielen v zime vyhrievané a v lete vychladené, ale celoročne bezpečné. Som presvedčený, že novými a modernými autobusmi sa zvýši bezpečnosť, ale aj komfort pre cestujúcich. Pevne verím, že ich čoskoro bude v SAD Poprad ešte viac a cestujúci pocítia zvyšujúcu sa kvalitu prepravy,“  uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Aktuálne má SAD Poprad vo svojom vozovom parku 180 vozidiel, ich priemerný vek presahuje sedem rokov. Cieľom spoločnosti je znížiť priemerný vek v najbližšom období na maximálne 5,5 roka.

V Prešove dňa 30. novembra 2019

Lea Heilová