Dopravné čipové karty budú v septembri zadarmo

Cestujúci si ich môžu vybaviť u štyroch dopravcov PSK

Tlačová správa

Získanie bezkontaktnej čipovej karty na prímestskú autobusovú dopravu v Prešovskom kraji bude počas celého septembra zadarmo. Samospráva chce motivovať cestujúcich, aby namiesto hotovosti používali dopravné čipové karty.

Zrýchliť cestovanie v prímestskej autobusovej doprave (PAD) – to je hlavným cieľom Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Od prvého augusta preto prišla župa so zmenou tarify. Pri novom cenníku zvýhodnila najmä cestujúcich s dopravnou čipovou kartou. Cena lístka sa tak pre nich nezmenila, dokonca pri ceste nad 70 km sa znížila.

Po mesiaci prichádza Prešovský kraj s ďalšou novinkou. Od 1. do 30. septembra ponúka cestujúcim možnosť vybaviť si bezkontaktnú čipovú kartu u svojho dopravcu bez poplatkov. Cestujúcim tak v priemere ušetrí šesť eur. Ďalšie financie môžu obyvatelia kraja usporiť pri kúpe lístka, ktorý je s dopravnou kartou lacnejší.

„Aj toto je spôsob ako zvyšovať kvalitu v prímestskej autobusovej doprave. Platba bezkontaktnou čipovou kartou prispieva k skráteniu času pri zakúpení cestovného lístka a v konečnom dôsledku aj k skráteniu cestovného času cestujúcich,“ skonštatoval predseda PSK Milan Majerský.

Bezkontaktná čipová karta slúži ako elektronická peňaženka. Suma, ktorú si cestujúci vloží na kartu, sa pri zakúpení cestovného lístka na karte znižuje. Tento systém odbavenia cestujúceho je rýchly a efektívny. Dokonca až štyrikrát rýchlejší ako pri platbe v hotovosti.

Cestujúci si môže bezkontaktnú čipovú kartu zaobstarať zadarmo počas celého septembra na vybraných autobusových staniciach dopravcov PSK – SAD Prešov, SAD Humenné, SAD Poprad a Bus Karpaty.

V Prešove dňa 27. augusta 2019

Lea Heilová